Trwa ładowanie...
d4h5ner

Prywatyzacja GPW się opóźni

Prezydent RP skierował do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie zgodności z Konstytucją RP ustawy z dnia 4 września 2008 r. o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz niektórych innych ustaw - podano w serwisie internetowym www.prezydent.pl
Share
d4h5ner

Wcześniej wiceminister skarbu Michał Chyczewski informował, że Ministerstwo Skarbu Państwa chce przeprowadzić pierwszy etap prywatyzacji Giełdy Papierów Wartościowych w 2008 roku, jednak widzi pewne ryzyko niedotrzymania tego terminu, w związku z koniecznością uprzedniej nowelizacji ustaw o ofercie publicznej i o obrocie instrumentami finansowymi.

Ostatnio wiceminister informował, że akcje GPW mogą pojawić się na warszawskim parkiecie w grudniu, o ile prezydent podpisze nowelizację ustawy, która umożliwi przeprowadzenie prywatyzacji giełdy i o ile ustanie panika na rynkach.

Prace legislacyjne nad nowelizacją ustaw o ofercie publicznej oraz o obrocie instrumentami finansowymi rozpoczęły się 15 lipca w podkomisji finansów publicznych.

Pełna treść wniosku prezydenta wraz z uzasadnieniem znajduje się na stronie www.prezydent.pl/x.node?id=17043125.

d4h5ner

Podziel się opinią

Share
d4h5ner
d4h5ner