Trwa ładowanie...

Przebite minima

Wczorajsza sesja zakończyła się silnym spadkiem indeksów, a w największym stopniu ucierpiały akcje spółek o dużej kapitalizacji. Indeksy przełamały wsparcia wynikające z ubiegłotygodniowych minimów, co istotnie zmniejsza prawdopodobieństwo realizacji optymistycznych scenariuszy w najbliższym czasie.

Share
Przebite minima
Źródło: SPENCER PLATT / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / AFP
d2ize7w

Od otwarcia na rynku zarysowała się przewaga sprzedających, którzy wraz z upływem czasu sukcesywnie pogłębiali tendencje spadkową. Zamknięcie w rejonie dziennych minimów sprawia, iż na dziennym wykresie świecowym powstały dość długie czarne korpusy. Patrząc na strukturę spadku na wykresie intraday od ostatnich maksimów widać czytelny impuls spadkowy, który w najbliższych godzinach winien zostać skorygowany. Pytaniem w dłuższej perspektywie pozostaje jego charakter, czy był, a w zasadzie jest to ruch wieńczący korektę od szczytu na 2505, czy też jest to impuls inicjujący większą falę spadkową. Najbliższy opór dla WIG-20 znajduje się na 2428, a w razie jego pokonania będę oczekiwał na wzrost do 2442 lub też wczorajszego maksimum na 2451.

W przypadku silniejszej zwyżki podaż winna ujawnić się na 2459, gdzie kończy się wczorajsza luka bessy. Kluczowy opór znajduje się na ostatnim maksimum na 2478, a jego pokonanie będzie wskazywało, iż spadek wieńczył korektę wcześniejszego wzrostu i przed nami dalszy wzrost z potencjalnym celem powyżej 2505. Najbliższe wsparcie znajduje się na 2416, gdzie kończy się ostatnia luka hossy. W przypadku jej domknięcia będę oczekiwał na test 2400, gdzie znajduje się wsparcie wynikające z równości fal spadkowych lub też na 2371. Ten ostatni pułap ma kluczowe znaczenie w średnim terminie, a jego przełamanie będzie wskazywało, iż wzrost do 2505 był jedynie korektą. W takim wypadku trzeba się będzie liczyć z perspektywą pogłębienia tendencji spadkowej i testu wsparć na 2348 i 2299.
[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/33422/140626_bp1.pdf )
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

d2ize7w

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d2ize7w

Podziel się opinią

Share
d2ize7w
d2ize7w