Trwa ładowanie...
d44zrh4
11-01-2017 18:26

Przegląd informacji ze spółek

Wartość aktywów netto pod zarządzaniem Skarbiec Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych (Skarbiec TFI) wyniosła 19 166,6 mln zł na koniec grudnia, podała spółka. Miesiąc wcześniej wartość aktywów wynosiła 15 891,6 mln zł.

d44zrh4
d44zrh4

Skonsolidowany wynik finansowy netto Budimeksu za IV kwartał 2016 r. wyniósł 110 mln zł, co stanowiło wzrost o 35 mln zł (47%) w stosunku do porównywalnego okresu roku poprzedniego, podała spółka.

Fachowcy.pl Ventures zdecydowali o emisji od 3 tys. do 6 tys. obligacji zwykłych na okaziciela serii A o łącznej wartości nominalnej od 3 mln zł do 6 mln zł, podała spółka.

Akcjonariusze Fachowcy.pl Ventures zdecydują na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu zwołanym na 7 lutego br. m.in. o przyjęciu uchwały ws. ubiegania się o dopuszczenie akcji serii A, B, C, D, E, F, G, H, J, K, L oraz M do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW)
, podała spółka.

Tarczyński zawarł z Jeronimo Martins Polska (JMP, właścicielem m.in. sieci Biedronka)
umowę sprzedaży produktów na czas nieokreślony. Szacowana wartość sprzedaży w ciągu 12 miesięcy to 80 mln zł, podała spółka.

d44zrh4

Zarząd Best podjął uchwałę sprawie emisji do 300 000 obligacji serii R2 o łącznej wartości nominalnej do 30 mln zł w ramach oferty publicznej, podała spółka.

W ramach rozwoju segmentu motoryzacyjnego Marvipol chce w tym roku m.in. rozpocząć budowę nowego salonu Jaguar Land Rover w Warszawie i dokonać gruntownej modernizacji salonu w Łodzi, poinformował ISBnews prezes Mariusz Książek.

OT Logistics jako jedyna złożyła ofertę w przetargu na zakup 30% udziałów w spółce Luka Bar AD BAR, będącej operatorem portu w Barze (Czarnogóra) oraz zaoferowała realizację programu inwestycyjnego o wartości 17,1 mln euro w ciągu trzech lat, podała spółka.

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) postanowił wprowadzić w czwartek, 12 stycznia, do obrotu giełdowego na rynku podstawowym 600 tys. obligacji na okaziciela serii D GPW o łącznej wartości nominalnej 60 mln zł, podała spółka.

d44zrh4

EuroRating obniżyła perspektywę ratingu kredytowego nadanego spółce Energa do negatywnej ze stabilnej, podała agencja. Sam rating został utrzymany na poziomie BBB.

Pozycja firm gazowych nie jest zagrożona w kontekście polityki klimatycznej Unii Europejskiej, jednak Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) dostrzega wyzwanie rosnącej konkurencji i liberalizacji, poinformował wiceprezes Łukasz Kroplewski. Odpowiedzią na te wyzwania mogą być innowacje i rozbudowa infrastruktury, dodał.

EuroRating obniżył perspektywę ratingu kredytowego nadanego spółce Enea do negatywnej ze stabilnej, podała agencja. Sam rating został utrzymany na poziomie BBB.

d44zrh4

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny Unimot, sporządzony w związku z planowaną ofertą publiczną akcji oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu akcji na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), podała spółka.

Elemental Holding podpisał z JX Nippon Mining & Metals Corporation z siedzibą w Tokyo, Japonia (JXNMM) aneks do porozumienia (memorandum of understanding), w sprawie wymiany informacji i możliwości współpracy w zakresie recyklingu płytek drukowanych (printed circuit board, PCB") zostało przedłużone do 30 czerwca, podała spółka.

Gino Rossi zamierza rozwijać sprzedaż w oparciu o produkty własne w trzech liniach: biznesowej, casualowej i sportowej. Spóła będzie tworzyć te kolekcje we współpracy z uznanymi projektantami i zaoferuje klientom unikalne spersonalizowane produkty. Dlatego Grupa planuje zwiększenie własnych mocy produkcyjnych do 2,6 tys. par obuwia w 2017 roku, zaś docelowo do 4,6 tys. par dziennie oraz dalszą poprawę elastyczności procesu produkcji, poinformował prezes Tomasz Malicki. Kanał detaliczny stacjonarny w 2019 roku będzie stanowił 50% sprzedaży.

d44zrh4

Atal zakończył realizację kolejnej inwestycji w Krakowie - Masarska 8 Apartamenty uzyskała pozwolenie na użytkowanie, podała spółka.

Analitycy Pekao Investment Banking Pekao wydali rekomendację "trzymaj" dla akcji Enei, ustalając cenę docelową dla akcji spółki na poziomie 10,20 zł, wynika z raportu datowanego na 10 stycznia br., podała spółka.

Akcjonariusze Feerum zdecydują o emisji 953 791 akcji serii F i nie więcej niż 447 001 akcji imiennych serii G z wyłączeniem prawa poboru, wynika z projektów uchwał na walne zgromadzenie zwołane na dzień 6 lutego. Zostaną one zaoferowane głównym akcjonariuszom spółki, którzy uprzednio zaoferują pakiet dotychczasowych akcji wybranym inwestorom. Celem transakcji jest pozyskanie przez Feerum środków na rozwój, podano w trzech odrębnych komunikatach.

d44zrh4

Wolumen kredytów Grupy PKO Banku Polskiego przekroczył wartość 200 mld zł na koniec listopada 2016 r. Największą jego część stanowią kredyty hipoteczne, poinformował PKO BP. Kontynuacja zrównoważonego tempa wzrostu akcji kredytowej to główny cel na 2017 rok, podano także.

Gino Rossi chce wykorzystać potencjał marki Gino Rossi oraz Simple do dalszego rozwoju kanału e-commerce i B2B, a jednocześnie zarządzać optymalną siecią sprzedaży o stabilnej rentowności, podała spółka, przedstawiając strategiczne założenia i plany rozwoju Grupy na lata 2017-2019. Strategia Gino Rossi zakłada m.in. wzrost CAGR sprzedaży Grupy w wysokości 6-10% w latach 2016-2020 oraz wzrost rentowności EBITDA i sprowadzenie wskaźnika dług netto /EBITDA poniżej 2 do 2019 r.
Immofinanz podpisał umowę z LPP dotyczącą umowy najmu na niemal 3 tys. m2 w budowanym aktualnie centrum handlowym VIVO! Krosno, poinformowała firma. W przyszłym centrum handlowym VIVO! Krosno obecne będą cztery marki odzieżowe grupy LPP.

Blue Ocean Media zamierza rozpocząć działalność inwestycyjną w obszarze produkcji gier komputerowych, podała spółka.

d44zrh4

Szacunkowa wartość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży towarów zrealizowanych przez Grupę Redan w grudniu 2016 r. wyniosła 74 mln zł i była o 9% wyższa r/r, podała spółka. W ujęciu narastającym sprzedaż grupy kapitałowej Redan wyniosła 619 mln zł i była wyższa o 12% r/r.

Rada nadzorcza X-Trade Brokers Dom Maklerski odwołała z funkcji prezesa Jakuba Maly'ego, podała spółka. Pełniącym obowiązki prezesa do 10 kwietnia został Jakub Zabłocki.

d44zrh4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44zrh4