Trwa ładowanie...
d1cfbhm
23-02-2017 18:03

Przegląd informacji ze spółek

Polimex Energetyka, spółka zależna Polimex-Mostostal, zawarła z Rafako umowę na wykonanie, dostawę i montaż konstrukcji dla instalacji SCR blok nr 9 i 10 w Enea Wytwarzanie (Elektrownia Kozienice) za 57,3 mln zł netto, podał Polimex.

d1cfbhm
d1cfbhm

Unimot przydzielił 2,2 mln akcji serii J oferowanych w ramach oferty publicznej, podała spółka.

P.A. Nova rozpoczęła nową inwestycję na terenie Niemiec, polegającą na zakupie gruntu, realizacji kompleksu budynków wielorodzinnych, a następnie sprzedaży lokali mieszkalnych, podała spółka.

Warimpex Finanz- und Beteiligungs Aktiengesellschaft (Warimpex) podpisał warunkową umowę sprzedaży części hoteli ze swojego portfela na rzecz tajskiego inwestora U City Public Company Limited (U City). Transakcja obejmuje udziały w ośmiu hotelach stanowiących 50% całych aktywów nieruchomościowych Warimpex o wartości nieruchomości w wys. 180 mln euro, podała spółka.

ZUE złożyło najtańszą ofertę, wartą 191,8 mln zł brutto, w postępowaniu przetargowym PKP Polskich Linii Kolejowych na opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych na odcinku Kraków Płaszów - Podbory Skawińskie w ramach zadania pn. "Prace na linii kolejowej nr 94 na odcinku Kraków Płaszów - Skawina - Oświęcim", podało ZUE.

d1cfbhm

Indykpol otrzymał zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na mocy którego zainwestuje co najmniej 105,03 mln zł w zakładzie w Olsztynie i zwiększy dotychczasowe zatrudnienie o 105 nowych pracowników, podała spółka.

Bikershop Finanse, spółka utworzona przez Bikershop Sp. z o.o. s.k. chce pozyskać 5 mln zł w ramach kolejnej publicznej oferty obligacji. Środki przeznaczy na finansowanie bieżącej działalności spółki. Zapisy na obligacje serii B, które będą notowane na Catalyst ruszyły dzisiaj, podała spółka.

Atal uzyskał pozwolenie na użytkowanie dla pierwszego etapu inwestycji Atal Towers we Wrocławiu, poinformowała spółka. W ukończonym budynku znajduje się 159 mieszkań o powierzchniach od 28,13 do 112,57 m2 oraz 20 lokali usługowych.

TDJ Equity IV podniósł cenę w wezwaniu na akcje Kopeksu do 3,64 zł z 3,63 zł za sztukę, podał wzywający.

d1cfbhm

LPP ocenia, że po opuszczeniu rynku polskiego przez takie marki jak Marks&Spencer czy Dorothy Perkins będzie mogło znaleźć nowe, atrakcyjne lokalizacje pod swoje sklepy, poinformował wiceprezes i dyrektor finansowy Przemysław Lutkiewicz.

Ronson Development sprzedał już ponad połowę ze 146 mieszkań dostępnych w ostatnim - IV etapie osiedla Espresso przy ul. Jana Kazimierza w Warszawie, poinformowała spółka.

LPP spodziewa się w bieżącym roku utrzymania kosztów najmu i pozostałych kosztów (m.in. materiałów i usług) na zbliżonym poziomie rok do roku, jednak wzrostu kosztów personelu w przeliczeniu na 1 m2 sklepów własnych, poinformował wiceprezes i dyrektor finansowy Przemysław Lutkiewicz.

d1cfbhm

Polnord sprzedał połowę lokali dostępnych w projekcie Brama Sopocka w Gdyni, poinformowała spółka.

Konsorcjum ZUE i PORR Polska Infrastructure wycofało się z zaprojektowania i budowy linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju (etap III: os. Krowodrza Górka - Górka Narodowa) wraz z budową dwupoziomowego skrzyżowania w ciągu ul. Opolskiej w Krakowie z przyczyn niezależnych od spółki ZUE, podało ZUE.

Cel LPP na 2017 r. to marża brutto na sprzedaży w przedziale 52-53% wobec 48,8% w całym 2016 r. i 50,8% w samym IV kw., poinformował wiceprezes i dyrektor finansowy Przemysław Lutkiewicz.

d1cfbhm

Zysk netto LPP za 2016 r. jest wystarczający do wypłaty dywidendy i spółka zamierza się nim podzielić z akcjonariuszami, poinformował wiceprezes i dyrektor finansowy Przemysław Lutkiewicz.

Fortuna Entertainment Group, Hattrick Sports Group LLC i inni akcjonariusze oraz posiadacze świadectw udziałowych zawarli umowę, na mocy której Fortuna przejmie 100% udziałów w Hattrick Sports Group Ltd. za maksymalnie 135 mln euro, podała Fortuna.

Cloud Technologies planuje w tym roku przejście na rynek główny GPW z NewConnect. Prospekt "niebawem" zostanie złożony do Komisji Nadzoru Finansowego. Przejście będzie miało charakter "czysto techniczny" i nie będzie wiązać się z ofertą akcji, poinformował ISBnews CEO Cloud Technologies Piotr Prajsnar.

d1cfbhm

IMC zebrała łącznie 717 tys. ton zbóż i roślin oleistych (o 12% więcej r/r) i 21 tys. ton ziemniaków (o 31% więcej r/r) w ramach żniw sezonu 2016 r., podała spółka.

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka odnotowała 5,17 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w IV kw. 2016 r. wobec 3,75 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

LPP planuje, że nakłady inwestycyjne spółki wyniosą ok. 440 mln zł w tym roku i będą wyższe o ok. 60% r/r ze względu na szybszy przyrost powierzchni handlowej - o 12% tj. o 107,8 tys. m2, podała spółka w prezentacji.

d1cfbhm

Quercus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI)
odnotowało 28,49 mln zł jednostkowego zysku netto w 2016 r. wobec 30,49 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) powołało w skład rady nadzorczej (rady giełdy) Grzegorza Kowalczyka i Eugeniusza Szumiejko, podała spółka.

Eurocash zamierza kontynuować rozwój dystrybucji produktów świeżych oraz nowych formatów i konceptów detalicznych w tym roku. Zakłada, że wartość tych inwestycji będzie zbliżona do poziomu z ubiegłego roku, czyli wyniesie ok. 10% EBITDA, poinformował członek zarządu i dyrektor finansowy Grupy Eurocash Jacek Owczarek.

PlayWay zawarł z akcjonariuszami - Bartoszem Plutą, Arturem Salwarowskim i Jerzym Klimowiczem - umowę w sprawie zawiązania spółki akcyjnej Iron Wolf Studio, podała spółka.

Eurocash odnotował 66,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w IV kw. 2016 r. wobec 97 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

LPP odnotowało 158,2 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w IV kw. 2016 r. wobec 172,31 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Fitch Ratings ocenia, że niedawna decyzja polskiego rządu o odroczeniu decyzji w sprawie budowy pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce nie będzie miała wpływu na ratingi grup energetycznych PGE Polska Grupa Energetyczna (BBB+/perspektywa stabilna), Tauron Polska Energia (BBB/perspektywa stabilna) oraz Enea (BBB/perspektywa stabilna), podała agencja ratingowa.

(ISBnews)

d1cfbhm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cfbhm