Trwa ładowanie...
d7y9dtk
23-03-2016 18:01

Przegląd informacji ze spółek

Rada nadzorcza Banku Ochrony Środowiska (BOŚ) odwołała ze składu zarządu Sławomira Zawadzkiego, podał bank.

d7y9dtk
d7y9dtk

Zwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Grupy Żywiec zdecyduje 19 kwietnia o przeznaczeniu 272,69 mln zł z zysku za 2015 r. na dywidendę. Łączna kwota na dywidendę zostanie powiększona o cały fundusz rezerwowy w kwocie 86,81 mln zł, co da łącznie 35 zł dywidendy na akcję, przy czym spółka wypłaciła już 12 zł na akcję zaliczki, wynika z projektów ZWZ.

Murapol zawarł przedwstępną umowę kupna nieruchomości we Wrocławiu za 6,4 mln zł netto, podała spółka. Na nieruchomości planuje budowę ok. 220 mieszkań.

Lubelski Węgiel Bogdanka liczy na rozwiązanie sporu w sprawie koncesji na złoża K-6 i K-7 (złoża "Lublin") w tym roku, ale w pierwszej kolejności chce rozpocząć wydobycie na złożu Ostrów, poinformował prezes Zbigniew Stopa

Torpol liczy na uzupełnienie tegorocznego portfela zamówień, wynoszącego 643 mln zł, mniejszymi projektami rewitalizacyjnymi na kolei, projektami tramwajowymi i elektroenergetycznymi oraz działalnością zagraniczną, poinformowali członkowie zarządu.

d7y9dtk

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny PCC Rokita w związku z ofertą publiczną obligacji, podała Komisja.

Indata otrzymała 5,44 mln zł dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) na wart 7,9 mln zł projekt pt. "Opracowanie narzędzi bioinformatycznych do poszukiwania leków", podała spółka.

Feerum chce wypłacić dywidendę za 2015 r., ale uzależnia ją od ostatecznego terminu przyznania dofinansowania unijnego z ARiMR dla kluczowych klientów spółki i tym samym wejścia istotnych projektów do portfela spółki, poinformował prezes Daniel Janusz. Liczy on też, że przesunięcie dotacji nie będzie miało wpływu na przychody spółki w całym 2016 r. i finalnie będzie on pod tym względem "nie gorszy" od 2015 r.

Grupa K2 Internet zamierza skupić się na poprawie rentowności działalności reklamowej oraz IT przy utrzymaniu stabilnego wzrostu sprzedaży, poinformował ISBnews prezes Tomasz Tomczyk. Planuje stworzenie nowego centrum danych w Wielkiej Brytanii.

d7y9dtk

11bit Studios zakłada nowy termin premiery gry "Industrial" w II kw. 2017 roku, poinformował prezes Grzegorz Miechowski. Firma chce dopracować tytuł, który ma przebić potencjał poprzedniej gry - "This War of Mine" (TWoM).

Zarząd BondSpot wyznaczył czwartek, 24 marca, jako dzień pierwszego notowania na rynku Catalyst obligacji serii G i H spółki Getback, podał BondSpot.

Libet skupi się na optymalizacji wewnętrznej i nie zwiększy skali inwestycji, poinformowali członkowie zarządu. Spółka planuje w tym roku dotrzeć z systemem franczyzowym do wszystkich powiatów w Polsce.

d7y9dtk

Amazon stworzy dla absolwentów z Polski ponad 60 stanowisk kierowniczych w centrach logistyki e-commerce w Poznaniu i Wrocławiu, a także zatrudni ponad 50 absolwentów kierunków technologicznych w Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku, podała spółka.

Lidl Polska z dniem 1 marca wdrożył program podwyżek wynagrodzeń dla swoich pracowników. W przeciągu dwóch lat (2014-2016) wynagrodzenie pracownika sklepu wzrosło o 12%. Obecnie pensja na stanowisku pracownika sklepu wynosi 2 400-2 800 zł brutto na początku pracy z gwarantowanym wzrostem do poziomu 2 850 zł-3 250 zł po dwóch latach stażu pracy, podała spółka.

Libet zakłada, że w kwietniu zawrze transakcję zakupu 50% udziałów Gerwing Sachsen i liczy na docelową EBITDA niemieckiego zakładu na poziomie 1,5 mln euro i wysoką rentowność, poinformowali członkowie zarządu spółki.

d7y9dtk

Strabag podpisał umowę z Zarządem Dróg Wojewódzkich oddział Kraków, na realizację II etapu budowy obwodnicy Gdowa. Realizacja inwestycji będzie kosztować 21,31 mln zł brutto, poinformowała firma.

Indata chce zrealizować kolejne akwizycje w najbliższych miesiącach, po przejęciu w marcu br. 25% udziałów w spółce Topyfi, działającej w branży analityki handlu detalicznego, poinformował prezes Grzegorz Czapla.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny Gekoplastu. Spółka podała, że planuje przejść z NewConnect na rynek główny GPW w kwietniu, a procesowi temu nie będzie towarzyszyła emisja nowych akcji.

d7y9dtk

Fitch Ratings potwierdził długoterminowy rating w walucie obcej (IDR) PKP Intercity na poziomie BBB, a w walucie krajowej BBB+ oraz długoterminowy rating krajowy na poziomie A+ (pol), podał Fitch. Perspektywa ratingów pozostaje stabilna.

Trzecia rozprawa w związku z pozwem firmy PZL-Świdnik (złożonym w czerwcu 2015 r.), wnoszącym o zamknięcie postępowania przetargowego na zakup śmigłowców wielozadaniowych bez wyboru oferty, odbędzie się w Sądzie Okręgowym w Warszawie 4 maja.

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) rozważy zwiększenie zaangażowania w akcjonariacie KGHM Polska Miedź do 40% kapitału, jeśli pojawią się środki finansowe, które umożliwiłyby realizację takich planów, poinformował minister skarbu Dawid Jackiewicz.

d7y9dtk

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) nie planuje połączenia PKO Banku Polskiego z Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń (PZU), poinformował minister skarbu Dawid Jackiewicz.

Estońskie spółki zależne OEG - Olympic Casino Eesti oraz operator kasyn AS MC zawarły umowę o połączeniu, podał Olympic.

Libet w planach na 2016 r. ma m.in. inwestycję w pierwszy zakład poza granicami Polski, dysponujący technologią w produkcji płyt betonowych oraz otwarcie kolejnych kilkunastu Autoryzowanych Punktów Sprzedaży (APS) Platinium, przy 75 posiadanych na koniec 2015 r., poinformował prezes Thomas Lehmann.

Libet rekomenduje akcjonariuszom przeznaczenie 3 mln zł z zysku za 2015 r. na dywidendę, podała spółka.

T-Mobile Polska zakończyła proces rozpatrywania wniosków pracowników w programie dobrowolnych odejść (PDO), z którego skorzysta ostatecznie do 650 osób, poinformował operator.

Paged Capital - spółka zależna Pagedu - złożyła zapis na sprzedaż 49,47% akcji DTP na rzecz PRA Group Polska po cenie 4,9 zł za jedną akcję w ramach publicznego wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji DTP, podał Paged.

Akcjonariusze MLP Group zdecydują o wypłacie 2,3 zł na akcję dywidendy, wynika z projektów uchwał walnego zwołanego na 18 kwietnia.

Empik Media & Fashion (EMF) ocenia, że cena zaproponowana w wezwaniu Penta Investments i Krockella nie uwzględnia wartości spółki i nie odpowiada jej wartości godziwej, poinformował prezes Krzysztof Rabiański.

Rada nadzorcza Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) powołała Henryka Baranowskiego w skład zarządu IX kadencji od dnia 31 marca 2016 r. i powierzyła mu funkcję prezesa zarządu, podała spółka.

d7y9dtk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7y9dtk