Trwa ładowanie...
d3zllc5

Przegląd informacji ze spółek

Terminal LNG w Świnoujściu, zgodnie z raportem generalnego realizatora inwestycji na koniec czerwca br., jest ukończony w 97,8%, poinformował minister skarbu państwa, Andrzej Czerwiński. Dostawy i montaż wszystkich urządzeń na terenie terminalu zostały zrealizowane w 100%. Realizowane są czynności przedrozruchowe, trwają także czynności związane z inspekcjami i odbiorami poszczególnych systemów terminalu.

Share
d3zllc5

Budimex podpisał z mLocum umowę na budowę osiedla mieszkaniowego przy ul. Łąkowej 23/25 w Łodzi za 61 mln zł netto, podała spółka.

EC2 zadebiutuje we wtorek, 7 lipca, na rynku NewConnect, podała giełda.

PKP SA udzieliło wyłączności do dalszego prowadzenia negocjacji w procesie prywatyzacji PKP Energetyka Funduszowi CVC, poinformował członek zarządu Piotr Ciżkowicz.

Przychody ze sprzedaży grupy kapitałowej Monnari Trade za II kwartał 2015 r. wyniosły 50,9 mln zł, co oznacza wzrost o 24,45% w skali roku, wynika ze wstępnych danych opublikowanych przez spółkę.

d3zllc5

Wartość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży grupy Wojas wyniosła 19,46 mln zł w czerwcu br. i była wyższa o 10% r/r, poinformowała spółka.

Aviva sfinalizowała transakcję nabycia 100% udziałów Expander Advisors, podała spółka.

Poczta Polska planuje wdrożenie płatności kartami w placówkach najpóźniej do początku 2016 r. Firma opracowuje także platformę, za pośrednictwem której jej klienci będą mogli realizować sprzedaż internetową.

Polnord sprzedał do tej pory połowę mieszkań ze 107 w drugim etapie projektu Neptun Ząbki, podała spółka. Lokale będą gotowe jesienią 2015 r.

d3zllc5

Grupa Poczty Polskiej odnotowała w 2014 r. zysk netto w wysokości 77,4 mln zł, o 76% wyższy niż rok wcześniej. Zysk brutto wyniósł 142 mln zł i był o 52% wyższy niż odnotowane w 2013 r. 44 mln zł, podała spółka.

Do kwietnia 2016 r. Polska musi zmienić ustawę o prawie zamówień publicznych zgodnie z wymogami Unii Europejskiej. Jednak nawet najlepsze prawo nie zastąpi zdrowego rozsądku urzędników, poinformował ISBnews szef biura Impresa Pizzarotti w Polsce Krzysztof Wardawy.

Robyg wprowadza do sprzedaży 118 lokali w ramach kolejnego etapu osiedla Słoneczna Morena w Gdańsku, podała spółka.

Inpro sprzedało do tej pory 508 z 516 mieszkań w ramach inwestycji City Park w Gdańsku, wynika z komunikatu spółki.

d3zllc5

Oferta publiczna akcji serii J Rafako rozpocznie się w czwartek, 9 lipca, od budowy księgi popytu. Wpływy z emisji spółka szacuje na ok. 100 mln zł, podało Rafako.

Ustawa o nadzorze nad rynkiem finansowym stanowi naruszenie fundamentalnych zasad demokratycznego państwa prawnego, dwuinstancyjności postępowania administracyjnego czy bezstronności, powiedział ISBnews prezes PMPG Polskie Media, Michał Lisiecki. Spółka wniosła do premier Ewy Kopacz wniosek o wyznaczenie organu administracji publicznej do przeprowadzenia postępowania odwoławczego od decyzji Komisji Nadzorru Finansowego (KNF) i zapowiada inicjatywę na rzecz zmiany ustawy o nadzorze.

Dom Development sprzedał 598 lokali, a przekazał 375 w II kwartale 2015 roku, podała spółka.

PKP Cargo podpisało z Veolią w Polsce trzyletnią umowę na przewóz 4,25 mln ton węgla kamiennego. Kontrakt będzie realizowany w latach 2016-2018, podała spółka. Umowa stanowi kontynuację wieloletniej współpracy pomiędzy stronami.

d3zllc5

J.W. Construction Holding jest zadowolony z tempa tegorocznej sprzedaży mieszkań, dysponuje ofertą ok. 1 tys. lokali i szykuje się m.in. do rozpoczęcia realizacji aparthotelu na stołecznej Bliskiej Woli, poinformowała ISBnews członek zarządu i dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding Małgorzata Ostrowska.

Southbank Media Limited - spółka zależna od Scripps Networks Interactive - ogłosiło wezwanie na 45,63% akcji TVN po 20 zł za sztukę, podano w ogłoszeniu. Zapisy będą przyjmowane od 24 lipca do 24 sierpnia br.

Łączna suma aktywów netto pod zarządzaniem Skarbiec TFI wyniosła 14,93 mld zł na koniec czerwca, podała spółka. Miesiąc wcześniej wartość aktywów wyniosła 15,91 mld zł.

Victoria Dom dokonała częściowego przedterminowego wykupu 10 tys. obligacji serii B o łącznej wartości nominalnej 10 mln zł, podała spółka.

d3zllc5

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych (GPW)
zdecydował o zawieszeniu obrotu akcjami PCZ na NewConnect i obligacjami spółki na Catalyst od 6 lipca, podała giełda.

Miraculum przydzieliło 18 tys. obligacji serii Z5 o łącznej wartości nominalnej 18 mln zł, podała spółka.

Wartość aktywów funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez Altus TFI oraz aktywów w ramach usługi asset management wyniosła 8 863,57 mln zł na koniec czerwca wobec 8 525,70 mln zł miesiąc wcześniej, podała spółka.

Grupa Lotos wyda na realizację trzech kluczowych projektów inwestycyjnych ponad 6 mld zł w najbliższych latach, poinformował prezes Paweł Olechnowicz.

d3zllc5

Podziel się opinią

Share
d3zllc5
d3zllc5