Trwa ładowanie...
dqosxhu
02-03-2016 18:43

Przegląd informacji ze spółek

Getin Holding (GH) zawarł z LC Corp B.V. jako kupującym umowę sprzedaży 2 957 akcji Getin Leasing, stanowiących 39,26 % kapitału oraz 39,26 % udziału w głosach w Getin Leasing (umowa 1)  oraz warunkową umowę sprzedaży dalszych 755 akcji Getin Leasing, stanowiących 10,02 % kapitału tej spółki (umowa 2), podał Getin Holding.

dqosxhu
dqosxhu

Skonsolidowany zysk netto Alior Banku w IV kw. 2015 r. mógł wynieść od 26 do 48 mln zł przy konsensusie na poziomie 37 mln zł wobec 101 mln zł zysku rok wcześniej, prognozują analitycy ankietowani przez ISBnews.

Łączna wartość odpisów z tytułu zaktualizowanych testów na utratę wartości w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym KGHM za 2015 r. po uwzględnieniu efektu podatkowego wynosi 1 298 mln USD (5 063 mln zł) wobec 494 mln USD (1 927 mln zł) przed aktualizacją, podała spółka.

Ghelamco Invest zdecydowało o przeprowadzenia oferty publicznej do 500 tys. obligacji serii PPE, emitowanych w ramach ustanowionego przez spółkę IV Publicznego Programu Emisji Obligacji, podała spółka.

Wartość przychodów ze sprzedaży detalicznej i hurtowej osiągnięta w lutym 2016 r. przez Bytom wyniosła 9,44 mln zł i była wyższa o 25,6% r/r, podała spółka.

dqosxhu

Rada nadzorcza Stalexport Autostrady powołała zarząd na kolejną kadencję w niezmienionym składzie, z Emilem Wąsaczem jako prezesem zarządu, podała spółka.

Emperia Holding spodziewa się, że ostateczna decyzja Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie dotycząca podatku dochodowego od osób prawnych za 2011 rok może spowodować konieczność zapłaty zaległości podatkowej w wysokości 182,27 mln zł wraz z odsetkami, podała spółka. Firma podejmie jednak kroki prawne mające na celu podważenie tej decyzji.

Grupa Lotos mogła w IV kw. 2015 roku odnotować skonsolidowany wynik netto od 437 mln zł straty do 40,8 mln zł zysku przy konsensusie na poziomie 259,7 mln zł straty wobec 1 276,4 mln zł straty netto przed rokiem, prognozują analitycy ankietowani przez ISBnews.

Rada nadzorcza Energi ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko wiceprezesa ds. strategii rozwoju, podało Ministerstwo Skarbu Państwa.

dqosxhu

Spółka zależna Grupy Azoty - Grupa Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki "Siarkopol" - dokonała odpisu aktualizującego wartości rzeczowych aktywów trwałych i wartości niematerialnych w wysokości 13,2 mln zł, podały Azoty.

Wielton planuje przeznaczyć w tym roku na nakłady inwestycyjne ok. 40 mln zł wobec 18 mln zł w 2015 r., w związku z realizacją planu wzrostu mocy produkcyjnych w Polsce do 16 tys. sztuk naczep i przyczep do 2018 r., poinformował prezes Mariusz Golec.

Fortum Holdings nabyło w wezwaniu 111,89 mln akcji Grupy Duon, uprawniających do 93,35% głosów na walnym zgromadzeniu spółki po cenie 3,85 zł za akcję, podał pośredniczący w wezwaniu Pekao Investment Banking.

dqosxhu

Wartość eksportu PZL-Świdnik w 2015 r. wzrosła o ok. 10% r/r i wyniosła 701,36 mln zł, co potwierdza czołową pozycję świdnickiego zakładu wśród polskich firm sektora lotniczo-obronnego, sprzedających swoje produkty za granicę, poinformował ISBnews wiceprezes Finmeccanica Helicopter Division Krzysztof Krystowski. Firma zapowiada też, że za 2015 r. zaraportuje wzrost przychodów w porównaniu do wyniku z 2014 r., kiedy to PZL-Świdnik odnotował 874,81 mln zł.

Netia oczekuje, że zwiększy penetrację swoich usług na sieci do 25-26% z 15-16% w perspektywie 7-8 lat, poinformował prezes Tomasz Szopa. Największe nakłady na modernizację sieci szacowane łącznie na 417 mln zł nastąpią w latach 2017-2018. Inwestycje w modernizację mają się zakończyć w 2020 r.
Rada nadzorcza Pfleiderer powołała Richarda Mayera w skład zarządu spółki, powierzając mu funkcję członka zarządu - dyrektora finansowego, podała spółka. Jednocześnie RN zmieniła funkcję Rafała Karcza, dotychczasowego CFO, powierzając mu funkcję członka zarządu - dyrektora administracyjnego.

Introl może w kwietniu zdecydować w kwestii akwizycji grupy działającej w sektorze energetycznym. Firma jest bardzo optymistyczne nastawiona co do perspektyw rozwoju w kolejnych latach, poinformował prezes Józef Bodziony.

dqosxhu

Comarch zakłada wzrost przychodów r/r na koniec 2016 roku i "obfity" tegoroczny capex, wyraźnie przekraczający 100 mln zł, poinformował wiceprezes Konrad Tarański.

Marek Woszczyk zrezygnował z funkcji prezesa PGE Polskiej Grupy Energetycznej od 30 marca br., a Grzegorz Krystek - z funkcji wiceprezesa, podała spółka.

Kredyt Inkaso w kontekście otwartego konfliktu w akcjonariacie w zasadzie nie ma szans na pozyskanie zagranicznego inwestora. Z kolei Kruka interesuje głównie nabycie portfela wierzytelności od KI, nie przejęcie całego podmiotu, co oznaczałoby de facto anihilację spółki uważa założyciel Kredyt Inkaso i jego były (przez 11 lat) prezes Artur Górnik. Według niego, bez względu na scenariusz rozwoju sytuacji, kluczowym elementem jest normalizacja relacji między zarządem spółki, a akcjonariuszami, a w szczególności Best.

dqosxhu

Robyg wprowadził do oferty 70 mieszkań w ramach etapu C15/1 osiedla Lawendowe Wzgórza w Gdańsku, poinformowała spółka.

Robyg wprowadził do sprzedaży w budynku W1 gdańskiej inwestycji Słoneczna Morena 239 lokali mieszkalnych. W ramach kolejnej fazy projektu powstaną również 4 domy w zabudowie bliźniaczej oraz 12 apartamentów, poinformowała spółka.

Wartość aktywów pod zarządzaniem Quercus Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych wyniosła 3 542 mln zł na koniec lutego, podała spółka. Miesiąc wcześniej wartość aktywów sięgnęła 3 465,5 mln zł.

dqosxhu

LiveChat Software zwiększył bazę klientów o 331 firmy w lutym do łącznie ponad 14 tys., podała spółka.

Zarząd GPW postanowił określić piątek, 4 marca, jako dzień pierwszego notowania w alternatywnym systemie obrotu na Catalyst 30 tys. obligacji serii B spółki Lokum Deweloper, podała giełda.

Magdalena Nawara objęła funkcję członka zarządu Banku Pocztowego odpowiedzialnego za obszar ryzyk istotnych, podała instytucja.

Eques Specjalistyczny Fundusz Inwestycyjny Otwarty złożył wniosek o ogłoszenie upadłości spółki Hawe Telekom obejmującego likwidację majątku, podał Mediatel.

Akcjonariusze Robyga upoważnili zarząd do skupu akcji własnych do 20% kapitału zakładowego przez Robyg i spółki zależne grupy. Maksymalna cena akcji w skupie nie przekroczy kwoty 2,2 zł za akcję, podała spółka.

Sfinks Polska zakończył proces restrukturyzacji zadłużenia posiadanego względem ING Banku Śląskiego oraz Banku PKO BP realizowanego w oparciu o postanowienia umów restrukturyzacyjnych zawartych z instytucjami, podała spółka.

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) nie wywiązała się z dotrzymania terminów wykonania niektórych działań, w szczególności polegających na przekazaniu obligatariuszom do 29 lutego informacji na temat procesu dezinwestycji w odniesieniu do jednego z aktywów w związku z realizowanymi działaniami w zakresie restrukturyzacji zadłużenia finansowego, podała JSW. Spółka prowadzi rozmowy z obligatariuszami w celu przedłużenia terminu na wykonanie takich działań.

Akcjonariusze Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) zdecydowali o odwołaniu ze składu rady nadzorczej Jacka Barylskiego, Małgorzaty Molas, Jarosława Gołębiewskiego, Jacka Fotka, Marka Ściążko oraz powołaniu w skład rady nadzorczej Janiny Goss, Mieczysława Sawaryna, Mateusza Gramzy, Grzegorza Kuczyńskiego, Jarosława Głowackiego, Artura Składanka, podała spółka.

dqosxhu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqosxhu