Trwa ładowanie...
d4kmz1g

Przegląd prasy gospodarczej, wtorek, 16 listopada

...

d4kmz1g
d4kmz1g

16.11. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej we wtorek, 16 listopada.

RZECZPOSPOLITA

Wysokość budżetowych dotacji na ważne dla gospodarki inwestycje ma w latach 2011-2020 wynieść łącznie 727 mln zł - wynika z dokumentu, do którego dotarła "Rz". Nowy program określający wartość i system przyznawania wsparcia przygotowało właśnie Ministerstwo Gospodarki. Jeśli zatwierdzi go rząd, od przyszłego roku to minister gospodarki, a nie jak teraz Rada Ministrów, będzie decydować, który inwestor jaki dostanie grant. (s.B1)

Rząd po prawie dwóch latach przygotowań finiszuje z projektem zmniejszającym biurokrację. Chce ograniczyć liczbę zaświadczeń, mają wystarczyć oświadczenia. Zmiany dotyczą ponad 100 ustaw. (s.B2)

d4kmz1g

Przyszły rok ma być przełomowy dla spółek węglowych. Na giełdzie znajdą się Węglokoks i Jastrzębska Spółka Węglowa. (s.B2)

Minister finansów liczy, że tegoroczny deficyt będzie niższy o 4 mld zł od planu. Aby taki wynik osiągnąć, zdaniem ekonomistów, blokuje wydatki państwa. (s.B3)

To był udany kwartał dla giełdowych firm. Spośród spółek z WIG 20 największy wzrost przychodów ma KGHM - aż 50 proc. (s.B14)

PARKIET

d4kmz1g

Największe firmy notowane na warszawskiej giełdzie mają za sobą kolejny udany kwartał. Powoli zyski wracają do czasów sprzed kryzysu. Spośród 19 polskich firm wchodzących w skład indeksu WIG 20, 13 zanotowało w III kw. poprawę wyniku netto rok do roku. (s.1,4)

W pierwszej połowie roku 10 giełdowych banków zarobiło na sprzedaży ubezpieczeń ponad 600 mln zł. "Parkiet" dowiedział się, że KNF sprawdza, czy banki oferujące ubezpieczenia razem z kredytem hipotecznym i pobierające z tego tytułu wynagrodzenia nie wykonują czynności pośrednictwa ubezpieczeniowego, omijając przepisy prawa. (s.1)

Stalprofil w przyszłym roku liczy na znaczną poprawę wyników. W najbliższych dniach firma spodziewa się zatwierdzenia przez KNF prospektu emisyjnego spółki zależnej, Izostalu. Z IPO Izostal chce pozyskać 40-50 mln zł. (s.9)

d4kmz1g

PULS BIZNESU

Bank of New York Mellon chce ulokować w Polsce centrum analityczne. Może dać 500 etatów. (s.2)

Zarząd Impelu myśli o akwizycjach. Jeszcze w tym kwartale ma być sfinalizowane przejęcie firmy działającej w usługach porządkowych, o przychodach rocznych sięgających 12 mln zł. W przyszłym roku na kolejne przejęcia firma wyda kilkanaście milionów z własnych środków. Jeśli trafi się większa okazja, Impel nie wyklucza emisji akcji. (s.13)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Lotos ma problem na Bałtyku. Ważą się losy sześciu z ośmiu koncesji poszukiwawczych grupy na Morzu Bałtyckim. Okres ich ważności kończy się 14 grudnia. Spółka chciała je przedłużyć o sześć lat, ale resort środowiska odmówił. (s.A12) (PAP)

morb/

d4kmz1g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kmz1g