Trwa ładowanie...
d20fd8x

Przegląd prasy gospodarczej, wtorek, 4 marca

...

Share
d20fd8x

04.03. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej we wtorek, 4 marca.

RZECZPOSPOLITA

Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej zwiększają zainteresowanie widzów. Dlatego polskie kina spodziewają się większej sprzedaży biletów. Do tej pory zwycięskie filmy zgromadziły bowiem u nas tylko 2,7 mln widzów. (s.B1)

d20fd8x

Inwestorzy zagraniczni cenią naszą stabilność, ale krytykują przepisy podatkowe i system zamówień publicznych. (s.B4)

Branża ubezpieczeniowa powoli wchodzi w XXI wiek, stawiając na polisy elektroniczne. (s.B6)

Popyt na stal wzrośnie bardziej niż ceny. Zdaniem ekspertów producenci nie zdecydują się na znaczne podnoszenie cen, by nie zdusić odradzającego się zapotrzebowania. (s.B7)

PARKIET

d20fd8x

Marvipol rozważa wydzielenie części motoryzacyjnej i wprowadzenie jej na GPW - wynika z wypowiedzi prezesa Mariusza Książka. "Mam wrażenie, że segment motoryzacyjny, generujący ponad 20 mln zł zysku operacyjnego rocznie, jest pomijany w wycenie grupy" - mówi Książek. "Analizujemy różne scenariusze rozwiązania tej sytuacji, z których najbardziej skrajnym byłoby upublicznienie motoryzacyjnej części biznesu" - informuje prezes. (s.5)

Seco/Warwick, producent pieców do obróbki metali, rusza z programem oszczędnościowym dla całej grupy. Wcześniej zarząd zrestrukturyzował spółki m.in. w Indiach i USA, teraz przyjrzy się notującym straty zakładom w Chinach i Brazylii. (s.6)

Herkules, grupa specjalizująca się w wynajmie dźwihów, liczy, że w 2014 r. jej sprzedaż wzrośnie o 10-15 proc. Chce też podwoić wynik netto. W tym roku chce otworzyć przedstawicielstwo w jednym z krajów skandynawskich. (s.7)

GAZETA WYBORCZA

d20fd8x

Pracujący na umowach-zleceniach zyskają prawo do zasiłku dla bezrobotnych, wyższe zasiłki chorobowe i macierzyńskie. Nadal jednak nie będą mieli takich praw jak zatrudnieni na etacie. (s.22)

PULS BIZNESU

Słaby rubel i groźba recesji - firmy handlujące z Rosją dostaną po kieszeni, ale cała polska gospodarka mocno nie ucierpi. Gazu też nie powinno zabraknąć. (s.2,3)

Zmiany rynkowe, spadek oprocentowania kredytów, poluzowanie polityki KNF spowodowały wzrost zdolności kredytowej Polaków o 25 proc. (s.15)

d20fd8x

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Unijne sankcje wobec Rosji uderzą w polskich eksporterów. Już teraz złoty słabnie, giełda pikuje, gaz drożeje. (s.A1,B2-B4)

Polscy sprzedawcy wyczyścili składy aut z kratką w sąsiednich krajach, by zaspokoić popyt na krajowym rynku. Jest znacznie większy, niż można było się spodziewać. (s.A8)

Hitachi chce zaangażować się w Polsce w modernizację starych bloków w celu zwiększania ich efektywności i obniżania emisji CO2. Jest też zainteresowany zleceniami dotyczącymi odnqawialnych źródeł energii, przesyłem i dystrybucją energii czy technologią smart grid oraz - przede wszystkim - energetyką jądrową. Spółka nie wyklucza przejmowania wyspecjalizowanych firm na polskim rynku. (s.A10) (PAP)

morb/

d20fd8x

Podziel się opinią

Share
d20fd8x
d20fd8x