Trwa ładowanie...

Przemysław Czarnek nowym szefem MEN

Przemysław Czarnek został w poniedziałek zaprzysiężony na ministra edukacji narodowej i szkolnictwa wyższego. Uroczystość została opóźniona, ponieważ nowy minister chorował na koronawirusa.

Warszawa, 19.10.2020. Nowo powołany na stanowisko ministra edukacji i nauki Przemysław Czarnek (L) witany przez dyrektora generalnego MEN Sławomira Adamca (P) w siedzibie resortu w Warszawie, 19 bm. Na wniosek premiera, prezydent dokonał zmian w składzie Rady Ministrów. Powołanie ministra Czarnka opóźniło się ze względu na jego zakażenie koronawirusem. (mr) PAP/Radek PietruszkaWarszawa, 19.10.2020. Nowo powołany na stanowisko ministra edukacji i nauki Przemysław Czarnek (L) witany przez dyrektora generalnego MEN Sławomira Adamca (P) w siedzibie resortu w Warszawie, 19 bm. Na wniosek premiera, prezydent dokonał zmian w składzie Rady Ministrów. Powołanie ministra Czarnka opóźniło się ze względu na jego zakażenie koronawirusem. (mr) PAP/Radek PietruszkaŹródło: PAP, fot: PAP/Radek Pietruszka, Radek Pietruszka
d1l9gpb
d1l9gpb

Przemysław Czarnek nowym szefem MEN

Przemysław Czarnek został w poniedziałek zaprzysiężony przez prezydenta Andrzeja Dudę powołał na ministra edukacji narodowej i szkolnictwa wyższego. Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim prezydent zwracał uwagę na to, że misja kierowania oboma, do tej pory rozłączonymi resortami, będzie wymagała szczególnej uwagi.

Koronawirus. Przemysław Czarnek niebawem ministrem. Piotr Mueller o zaprzysiężeniu

Zaprzysiężenie Czarnka we wcześniejszym terminie nie było możliwe z powodu jego zakażenia koronawirusem. O nowym terminie poinformował w niedzielę rzecznik prezydenta Błażej Spychalski na antenie Polsat News.

Przemysław Czarnek. Kontrowersje wokół nominacji

Burza wokół nominacji polityka nie ustaje od początku jej ogłoszenia. Przemysław Czarnek dał się bowiem poznać na przestrzeni ostatnich miesięcy ze swoich niestosownych wypowiedzi o homoseksualistach, wykładami o roli kobiet oraz bagatelizowaniem skali samobójstw dzieci w Polsce.

d1l9gpb

Przypomnijmy, że najwięcej kontrowersji w ostatnim czasie wywołała wizyta Przemysława Czarnka, mimo zakazu, w lubelskim szpitalu, gdzie miał odwiedzić babcię. Dyrekcja placówki potwierdziła, że pacjenci zostali zakażeni, ale obecności polityka na oddziale nie komentowano.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1l9gpb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1l9gpb