Trwa ładowanie...

Przemysław Czarnek nowym szefem MEN

Przemysław Czarnek został w poniedziałek zaprzysiężony na ministra edukacji narodowej i szkolnictwa wyższego. Uroczystość została opóźniona, ponieważ nowy minister chorował na koronawirusa.

Share
Warszawa, 19.10.2020. Nowo powołany na stanowisko ministra edukacji i nauki Przemysław Czarnek (L) witany przez dyrektora generalnego MEN Sławomira Adamca (P) w siedzibie resortu w Warszawie, 19 bm. Na wniosek premiera, prezydent dokonał zmian w składzie Rady Ministrów. Powołanie ministra Czarnka opóźniło się ze względu na jego zakażenie koronawirusem. (mr) PAP/Radek Pietruszka
Warszawa, 19.10.2020. Nowo powołany na stanowisko ministra edukacji i nauki Przemysław Czarnek (L) witany przez dyrektora generalnego MEN Sławomira Adamca (P) w siedzibie resortu w Warszawie, 19 bm. Na wniosek premiera, prezydent dokonał zmian w składzie Rady Ministrów. Powołanie ministra Czarnka opóźniło się ze względu na jego zakażenie koronawirusem. (mr) PAP/Radek PietruszkaŹródło: PAP, fot: PAP/Radek Pietruszka, Radek Pietruszka
d3nuq0j

Przemysław Czarnek nowym szefem MEN

Przemysław Czarnek został w poniedziałek zaprzysiężony przez prezydenta Andrzeja Dudę powołał na ministra edukacji narodowej i szkolnictwa wyższego. Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim prezydent zwracał uwagę na to, że misja kierowania oboma, do tej pory rozłączonymi resortami, będzie wymagała szczególnej uwagi.

Koronawirus. Przemysław Czarnek niebawem ministrem. Piotr Mueller o zaprzysiężeniu

Zaprzysiężenie Czarnka we wcześniejszym terminie nie było możliwe z powodu jego zakażenia koronawirusem. O nowym terminie poinformował w niedzielę rzecznik prezydenta Błażej Spychalski na antenie Polsat News.

d3nuq0j

Przemysław Czarnek. Kontrowersje wokół nominacji

Burza wokół nominacji polityka nie ustaje od początku jej ogłoszenia. Przemysław Czarnek dał się bowiem poznać na przestrzeni ostatnich miesięcy ze swoich niestosownych wypowiedzi o homoseksualistach, wykładami o roli kobiet oraz bagatelizowaniem skali samobójstw dzieci w Polsce.

Przypomnijmy, że najwięcej kontrowersji w ostatnim czasie wywołała wizyta Przemysława Czarnka, mimo zakazu, w lubelskim szpitalu, gdzie miał odwiedzić babcię. Dyrekcja placówki potwierdziła, że pacjenci zostali zakażeni, ale obecności polityka na oddziale nie komentowano.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3nuq0j

Podziel się opinią

Share
d3nuq0j
d3nuq0j