Trwa ładowanie...

Przygotuj się na niedziałające bankomaty. Banki z góry uprzedzają

Jest weekend więc banki tradycyjnie ograniczają dostęp do swoich usług. By uniknąć problemów z działaniem systemów w trakcie tygodnia, przyszykowano klientom kilka przerw serwisowych. Jeśli ktoś zaplanował nocne eskapady to lepiej, żeby zaopatrzył się w gotówkę, bo może mieć problem z kartami płatniczymi.

Przygotuj się na niedziałające bankomaty. Banki z góry uprzedzająŹródło: East News, fot: Aleksandra Szmigiel/REPORTER
d29iq03
d29iq03

Kilka przerw w bankach w nocy z piątku na sobotę mamy już za sobą. BZ WBK, Getin Bank i Raiffeisen Polbank swoje prace serwisowe w systemach elektronicznych już wykonały, teraz pora na inne banki.

Volkswagen Bank

Najdłuższa przerwa będzie dotyczyła klientów Volkswagen Banku.Ten bank zresztą kończy swoją działalność detaliczną w Polsce i do końca listopada około 30 tys. Polaków będzie musiało przenieść rachunek do innego banku. VB zachęca zresztą do skorzystania z usług Eurobanku, który na tę okoliczność przygotował specjalną ofertę.

Tymczasem Volkswagen Bank motywuje klientów do przyśpieszenia decyzji dużo dłuższymi od konkurencji przerwami technicznymi. W sobotę 26 sierpnia od godz. 20:00 aż do niedzieli 27 sierpnia do godz. 12:00 dostęp do konta przez internet i telefon będzie utrudniony. Trwać będą wtedy prace konserwacyjne.

Zobacz również: Złapano szajkę wysadzającą bankomaty

Toyota Bank

Niezbyt dobre informacje ma dla klientów również inny "bank samochodowy". Przez cztery godziny niedzielnego poranka będzie trwała planowa przerwa techniczna w Toyota Banku. Prace potrwają od 6:00 do 10:00. W tym czasie nie będą działać: system bankowości internetowej, automatyczny serwis telefoniczny i usługa szybkich płatności.

d29iq03

ING Bank Śląski

W nocy z niedzieli 27 sierpnia na poniedziałek 28 sierpnia prace serwisowe przeprowadzać będzie ING Bank Śląski. Od północy do 5 rano w poniedziałek niedostępne będą bankomaty i wpłatomaty, płatności BLIK oraz NFC, płatności Mastercard w telefonie, system "ING CardsOnLine", system bankowości internetowej dla klientów detalicznych "Moje ING" w wersji mobilnej, system bankowości internetowej dla klientów korporacyjnych "ING Business" i jego wersja mobilna.

Jak informuje bank, nie będzie w czasie przerwy serwisowej możliwości aktywowania kart i nadawania PIN oraz mogą wystąpić problemy z transakcjami kartami płatniczymi.

Bank Millennium

Transakcje kartami płatniczymi zostaną wyłączone na kwadrans w poniedziałek 28 sierpnia od godz. 1:00 do godz. 1:15. Nie będzie można wtedy dokonywać ani wpłat, ani wypłat gotówki.

d29iq03
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29iq03