Trwa ładowanie...
d2jljvp

Przewaga kupujących

Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, ale ponownie na rynku można było zaobserwować pewne niezdecydowanie. Wyższe otwarcie zostało wykorzystane przez sprzedających, a indeksy odnotowały spadki do dziennych minimów w pierwszych godzinach handlu.

Share
d2jljvp

Na niższych poziomach pojawił się popyt, a w drugiej części sesji na rynku przeważała strona popytowa, która zapewniła pozytywne zamknięcie. WIG-20 przebił opory wynikające z linii trendu spadkowego oraz z ostatniego maksimum na 2236. Myślę, że jest to optymistyczna wskazówka zapowiadają dalszą zwyżkę. W tym miejscu na uwagę zasługuje fakt, iż ostatnie fale wzrostowe były równe, a zgodnie z teorią dwie fale ruchu, w obrębie impulsu, mają tendencję do równości.
W związku z powyższym ostatnia fala wzrostowa powinna być wyraźnie krótsza lub też wydłużona. W pierwszym przypadku potencjalnym poziomem docelowym winien być 2248, natomiast w przypadku wydłużenia fali należałoby oczekiwać na wzrost do 2323. Wcześniej ważnym oporem jest 2305 i 2310. Najbliższe wsparcie znajduje się na 2230, a w razie jego przebicia będę zwracał uwagę na poziom wczorajszego minimum na 2200. Kolejne wsparcia znajdują się na 2192 oraz na kluczowy poziom na 2147.
W dalszym ciągu przyjmuję założenie, iż wzrost nie jest w pełni uformowany w związku z czym ewentualne spadki traktował będę jak korekty i liczę na kontynuację wzrostu. Coraz więcej narzędzi wskazuje na istotną strefę oporu nieznacznie powyżej 2300 i prawdopodobnie tam zapadną dalsze rozstrzygnięcia. W przypadku sforsowania tej strefy otwarta zostanie droga do testu maksimum z końca października na 2433. Wzrost na dzisiejszej sesji zdecydowanie zwiększyłby prawdopodobieństwo realizacji ofensywnego wariantu.
[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/28366/120120_biul_por.pdf )
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

d2jljvp

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d2jljvp

Podziel się opinią

Share
d2jljvp
d2jljvp