Trwa ładowanie...
d1t5r78
d1t5r78

Przyjmiemy weterynarzy zza granicy

Obywatele państw członkowskich UE, którzy mają kwalifikacje do wykonywania zawodu lekarza weterynarii, będą mogli wykonywać ten zawód także na terenie Polski - zakłada projekt nowelizacji ustawy o zawodzie lekarza weterynarii.
Share
d1t5r78

Dotyczy to także obywateli Szwajcarii i krajów Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA). Prawo do wykonywanie zawodu, na podstawie przedstawionych dokumentów, będzie przyznawała okręgowa rada lekarsko-weterynaryjna.

Celem nowelizacji, którą we wtorek na posiedzeniu sejmowej komisji rolnictwa zajmowali się posłowie, jest dostosowanie unijnych uregulowań do prawodawstwa krajowego.

Posłowie wprowadzili także poprawkę do projektu ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt. Chodzi o przesunięcie obowiązku elektronicznego znakowania owiec i kóz. Wynika to z przesunięcia przez Komisję Europejską takie obowiązku z 1 stycznia 2008 na 31 grudnia 2009 r.

Zmiana ta powoduje, że zwierzęta będą mogły być znakowane dotychczasowym sposobem, tj. za pomocą dwóch jednakowych kolczyków z numerem identyfikacyjnym.

Projekt nowelizacji został skierowany do II czytania, które zostało zaplanowane na najbliższą środę.

Zobacz jeczcze:
Ile dla lekarzy rezydentów?

d1t5r78

Podziel się opinią

Share
d1t5r78
d1t5r78