Trwa ładowanie...
d4a37x0
25-01-2017 01:55

"Puls Biznesu": Akcja terminalizacja

Banki, firmy kartowe i agenci chcą wydać 100 mln zł rocznie na nowe terminale i na dwa lata zrezygnować z interchange'u - pisze "Puls Biznesu".

d4a37x0
d4a37x0

Banki, firmy kartowe i agenci rozliczeniowi pracują nad powołaniem funduszu, z którego zostanie sfinansowana instalacja nowych terminali POS (point of sale) i który weźmie na siebie również koszt interchange'u. Obecnie prowizja, jaką sprzedawca płaci od każdej płatności bezgotówkowej, wynosi 0,2 wartości transakcji. W ramach porozumienia, nad którym pracuje środowisko kartowe, opłata czasowo zostałaby zniesiona dla nowo zainstalowanych POS-ów. Okres karencji wynosiłby dwa lata.

Nie jest jeszcze jasne, co będzie z kosztami sprzętu, czyli opłatami za dzierżawę terminalu. Prawdopodobnie najmniejsi akceptanci, jak w nomenklaturze kartowej nazywane są punkty przyjmujące transakcje kartowe, będą mogli liczyć na duże upusty, a być może wydatki na instalację i obsługę POS-ów pokryje fundusz.

Być może niektórzy nie otrzymają subwencji, np. duże sieci handlowe, inni uzyskają dofinansowanie na część wydatków związanych z wymianą starych terminali na POS-y zintegrowane z kasą fiskalną (co jest jednym z celów Ministerstwa Rozwoju), a jeszcze inni dostaną całkowity zwrot.

d4a37x0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4a37x0