Trwa ładowanie...

"Puśćcie ludzi w Wigilię do domu"

Z tym apelem minister pracy muszą się zapoznać wszyscy pracodawcy! A najlepiej go wyciąć i pokazać swojemu szefowi.

"Puśćcie ludzi w Wigilię do domu"Źródło: PAP
d3c5gio
d3c5gio

Z tym apelem minister pracy muszą się zapoznać wszyscy pracodawcy! A najlepiej go wyciąć i pokazać swojemu szefowi.

"Jeśli jest to możliwe, to w Wigilię zwolnijcie swoich pracowników wcześniej do domu, a nawet niektórym dajcie dzień wolny!" - prosi na łamach "Faktu" minister Jolanta Fedak (50 l.).

Wigilia to dla większość polskich rodzin wyjątkowy dzień. Ale zanim zasiądzie się do stołu, czeka nas ogrom przedświątecznych przygotowań. Każda wolna od pracy chwila jest na wagę złota. A czasu brakuje najbardziej 24 grudnia, kiedy szykowana jest większość potraw. Niestety, spora część Polaków pracuje tego dnia nawet do późnych godzin popołudniowych. Szefowa resortu pracy prosi więc pracodawców, by pomogli swoim ludziom w spokoju przygotować rodzinne święta.

"Jeśli jest to możliwe, niech pracodawcy puszczą swoich pracowników do domu wcześniej" - apeluje minister Fedak. "Życzę wszystkim, i pracownikom i pracodawcom, wypełnionych radością i miłością świąt Bożego Narodzenia oraz szczęścia w Nowym Roku" - podsumowuje minister pracy.

d3c5gio

"Szanowny Pracodawco! Wigilia to wyjątkowy dzień dla każdego z nas. Radosna chwila, kiedy w oczekiwaniu na przyjście Chrystusa spędzamy czas w gronie najbliższych, ukochanych osób. Kiedy cieszymy się prezentami i wspólnie zasiadamy do świątecznego stołu. Ale to chwila, do której także musimy się przygotować. Znaleźć czas, by zorganizować wieczerzę wigilijną tak, by była rzeczywiście wyjątkowa.

Dlatego, Drogi Pracodawco, nie zapominaj o swoich podwładnych. Pamiętaj, że mają dzieci i bliskich, którzy w ten wyjątkowy dzień szczególnie niecierpliwie czekają na ich przyjście do domu. Niech ten dzień naprawdę będzie świąteczny. Proszę więc wszystkich Pracodawców, o ile pozwala im na to organizacja pracy w firmie, aby zwolnili pracowników wcześniej do domu, a jeśli to możliwe, by dali im w Wigilię dzień wolny. Niech te święta będą radosne dla nas wszystkich

Jolanta Fedak
Minister pracy i polityki społecznej

d3c5gio
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c5gio