WP

Pustki w Piotrze i Pawle

Wiatr hula na sklepowych półkach Piotra i Pawła. Artykułów prawie nie ma. Klienci w sieci wymieniają się zdjęciami, ukazującymi dramatyczną sytuację w supermarketach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP już w sierpniu informowało o pustkach na sklepowych półkach w Piotrze i Pawle
WP już w sierpniu informowało o pustkach na sklepowych półkach w Piotrze i Pawle (WP.PL, Fot: Grupa WP)
WP

W internecie pojawiają się zdjęcia klientów sieci Piotr i Paweł. Widać przeciąg na sklepowych półkach. Klienci retorycznie pytają, czy to powtórka z Almy. Zdaniem właścicieli Piotra i Pawła, firma próbuje stanąć na nogi.

Problemy finansowe Piotra i Pawła znane są nie od dziś. Od ponad roku sieć poszukuje sponsora strategicznego. Nieoficjalnie mówi się, że jednym z najpoważniejszych kandydatów jest Jeronimo Martins Polska, właściciel Biedronki. W grze liczą się też Carrefour oraz Stokrotka.

WP

Czytaj także: Puste półki w Piotrze i Pawle. "Podróż sentymentalna do czasów PRL"

Problemy sieci się nawarstwiają. Jak informują Wiadomości Handlowe, Piotr i Paweł złożył wniosek o postępowanie sanacyjne.

Do Sądu Rejonowego w Poznaniu 4 września wpłynął wniosek o ogłoszenie postępowania sanacyjnego spółek: Grupa Piotr i Paweł, Piotr i Paweł S.A. oraz Piotr i Paweł Detal – dowiedział się portal. To zabezpieczenie przed potencjalnymi kolejnymi wnioskami o ogłoszenie upadłości.

Zobacz też: Tańszy prąd i gaz dzięki innowacjom

WP

Postępowanie sanacyjne zapewni firmie możliwość przeprowadzenia spokojnych rozmów z wierzycielami i realizację planu naprawczego. W rozmowie z Wiadomościami Handlowymi prezes Piotra i Pawła Marek Miętka zapewnia, że zarząd ma wiarygodny plan naprawczy, który pozwoli uratować spółkę.

A jednym z elementów tego planu jest zamykanie sklepów. Co najmniej 20 zostanie niebawem zamkniętych. A to, zdaniem Miętki, kolejny etap restrukturyzacji sieci.

*Czytaj także: Tajemnicze spotkania w Piotrze i Pawle. Z Biedronką *

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
WP
WP