Trwa ładowanie...
kredyt
03-12-2010 16:23

Ranking świątecznych kredytów gotówkowych

Święta za pasem, co u większości z nas oznacza wzrastającą potrzebę dostępu do gotówki. I to gotówki na różne cele, bo przecież potrzeb jest wiele.

Ranking świątecznych kredytów gotówkowychŹródło: Jupiterimages
dzmhfky
dzmhfky

Postanowiliśmy na progu miesiąca świątecznych zakupów zebrać w jednym miejscu oferty kredytów gotówkowych i przypomnieć o kilku ważnych zasadach. Pierwsza jest prosta: warto porównać oferty co najmniej kilku banków.

Pamiętajmy, że poszukując kredytu gotówkowego należy przede wszystkim zbadać oferty promocyjne, zapoznać się z rankingami i porównać kredyty. W naszym porównaniu powinny liczyć się przede wszystkim twarde kryteria, takie jak: wysokość raty, wysokość oprocentowania, wysokość prowizji za udzielenie kredytu i przede wszystkim całkowity realny koszt kredytu. Jeden z najprostszych na rynku mechanizmów bezpłatnego porównywania ofert oferuje m.in. serwis banki.wp.pl.

Istotnym kryterium, zwłaszcza w okresie przedświątecznym może być też czas, w którym bank podejmuje decyzję. W większości przypadków to 1 dzień roboczy, ale są banki, które decydują się szybciej, warto na to zwrócić uwagę. Przygotowując ranking uwzględniliśmy typową dla Świąt Bożego Narodzenie pożyczkę, na kwotę 5000 zł, którą zamierzamy zwrócić w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

(fot. eBroker.pl)
Źródło: (fot. eBroker.pl)

Co zwraca uwagę, najlepsze dostępne oferty kredytów gotówkowych różnią się nieznacznie, a ich cechą wspólną jest relatywnie niska rata i 0% prowizji.

dzmhfky

Uważajmy na haczyki. Warto pamiętać, że maksymalna dopuszczalna przez prawo suma łącznych prowizji przy kredycie konsumenckim to 5%. Uważnie przyglądajmy się ofertom „O% prowizji”. Banki często rezygnując z prowizji zwiększają oprocentowanie kredytu, które jest głównym czynnikiem wpływającym na jego koszt.

Warto sprawdzić ofertę banku, w którym już mamy konto. Warto też porównać ją z innymi ofertami rynkowymi, najłatwiej w Internecie, z pomocą niezależnych porównywarek. Porównywarki zawsze uwzględniają najnowsze promocje w bankach, które w przypadku pożyczek gotówkowych zmieniają się niemal codziennie. Dlatego jeśli myślimy o kredycie świątecznym, na początek porównajmy dostępne oferty.

eBroker.pl

dzmhfky
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzmhfky