Trwa ładowanie...

Rekordowa liczba e-PIT-ów

26 marca 2012 r. liczba złożonych przez podatników e-deklaracji PIT przekroczyła milion - poinformowało we wtorek w komunikacie Ministerstwo Finansów. To ponad dwa razy więcej niż w tym samym okresie 2011 r., kiedy złożono przez internet 402 tys. deklaracji.

Rekordowa liczba e-PIT-ówŹródło: Jupiterimages
dgs8biu
dgs8biu

MF podało, że pod koniec kwietnia ubiegłego roku, w ramach zeszłorocznej akcji "Szybki PIT" ruszyła kampania "Kiedy wpadnie pierwszy milion?". Do zamknięcia okresu rozliczeniowego, czyli do końca kwietnia 2011 r. udało się pokonać barierę jednego miliona e-PIT-ów.

Zgodnie z informacjami MF w tym roku podatnicy złożyli już przez internet w sumie 1 mln 20 tys. zeznań rocznych PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-28, PIT-16A i PIT-19A.

- Jest jednak szansa, że liczba przesłanych deklaracji PIT za zeszły rok przez internet przekroczy dwa miliony - uważa rzeczniczka prasowa Ministerstwa Finansów Małgorzata Brzoza. Wskazała, że do systemu e-Deklaracje wciąż wpływają bowiem nowe zeznania od podatników, którzy decydują się zastąpić tradycyjne składanie papierowych PIT-ów elektroniczną formą rozliczania.

dgs8biu

Najwięcej deklaracji PIT wysłanych przez internet bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego wpłynęło w województwie śląskim (123 tys.), mazowieckim (109 tys.) i małopolskim (89 tys.), co stanowiło odpowiednio 13,4 proc., 11,8 proc. i 9,6 proc. ogółu przesłanych. Wśród miast prowadzi Warszawa (56 tys. e-PIT-ów, 4,3 proc. ogółu), Kraków (34 tys., 2,6 proc.) oraz Łódź (21 tys., 1,6 proc.).

Według MF liczba złożonych e-deklaracji to efekt prowadzonej od kilku lat przez resort finansów kampanii "Szybki PIT", promującej rozliczanie internetowe z urzędem skarbowym. Ministerstwo przypomina, że na złożenie zeznania podatnicy mają czas do 30 kwietnia i zachęca do zrobienia tego przez internet.

Można to zrobić korzystając z darmowego programu przygotowanego przez MF. Aplikacja dostępna jest na stronie internetowej www.e-deklaracje.gov.pl oraz www.szybkipit.pl. Dowodem złożenia zeznania w tej formie jest Urzędowe Poświadczenie Odbioru, które zawiera m.in. datę przyjęcia zeznania przez system e-Deklaracje.

dgs8biu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgs8biu