Trwa ładowanie...
dxabfq9
urząd

Rewolucja informatyczna w polskich urzędach

Jesienią rozpocznie się rewolucja informatyczna w polskich urzędach - donosi dziennik "Polska". Znikną wreszcie kilometrowe kolejki, bo wiele spraw będzie można załatwić przez internet.

Share
dxabfq9

Jak czytamy w gazecie, w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji trwają ostatnie prace nad uruchomieniem programu e-puap, który ma umożliwić między innymi założenie w sieci działalności gospodarczej, składanie elektronicznych wniosków o wydanie prawa jazdy i pozwoleń na budowę. Na zakup nowych serwerów, łączy, komputerów oraz system szkoleń dla urzędników rząd przeznaczył aż 14 miliardów złotych - 75% tej kwoty pochodzi z Unii Europejskiej, reszta z polskiego budżetu.

Dziennik „Polska" ustalił, że od października wszyscy przedsiębiorcy będą mogli składać przez internet wnioski o wydanie numeru REGON. Dziś trzeba pofatygować się do miejscowego urzędu statystycznego, a na nadanie numeru czeka się nawet dwa tygodnie.

To ułatwienie jest jednak tylko próbką tego, co nas czeka - w przyszłym roku będzie można w sieci składać miesięczne i roczne zeznania podatkowe - pisze gazeta. Dziś taka możliwość istnieje tylko teoretycznie. Wysłanie deklaracji musimy potwierdzić w urzędzie skarbowym, a więc i tak trzeba tam pójść i odstać swoje w kolejce. Nic więc dziwnego, że w tym roku e-deklaracje złożyło jedynie kilkuset podatników - pisze "Polska",

dxabfq9

Podziel się opinią

Share
dxabfq9
dxabfq9