Trwa ładowanie...
d6l9hay
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
przelew

Robimy coraz więcej szybkich przelewów

Liczba natychmiastowych przelewów w systemie Express Elixir wzrosła w styczniu tego roku do ponad 135,5 tys., a ich wartość do 587,3 mln zł. Tymczasem w styczniu 2015 roku zrealizowano 107 tys. tego typu transakcji o wartości 422,5 mln zł - informuje Krajowa Izba Rozliczeniowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robimy coraz więcej szybkich przelewów
(Fot: Parlament Europejski)
d6l9hay

Tradycyjny system przelewów Elixir obsłużył w styczniu tego roku 131,3 mln transakcji o wartości ponad 336,8 mld zł. Rok wcześniej w systemie Elixir rozliczono 131,1 mln komunikatów (informacji o przelewach zleconych przez klientów banków) o wartości 334,2 mld zł.

Z kolei w systemie Euro Elixir, obsługującym rozliczenia krajowe i zagraniczne w euro, w styczniu tego roku rozliczono 1,4 mln transakcji o wartości blisko 7,6 mld euro. To więcej niż rok wcześniej, kiedy rozliczono ponad 1,2 mln komunikatów o wartości blisko 7 mld euro.

d6l9hay

Podziel się opinią

Share

d6l9hay

d6l9hay