Trwa ładowanie...
rolnicy
05-10-2006 02:05

Rolnicy zostaną kierowcami

Kto zastąpi polskich kierowców
wyjeżdżających za granicę? Na Lubelszczyźnie będą to rolnicy,
którzy za pieniądze z Unii Europejskiej uczą się jeździć
autobusami i ciężarówkami - pisze "Metro".

Rolnicy zostaną kierowcamiŹródło: AFP
d2cbsqm
d2cbsqm

Lublin jest jednym z pierwszych miast w Polsce, w którym organizowano kursy dla kierowców chcących pracować za granicą - głównie w Wielkiej Brytanii. Chętnych do wyjazdów nie brakowało. Teraz znów jako jedno z pierwszych miast w kraju Lublin organizuje kursy dla rolników, którzy mogliby pracować jako kierowcy. W Ośrodku Szkolenia Kierowców "Kulka" miejsc jest 300, ale chętnych o wiele więcej. Rolnicy chcą zrobić prawo jazdy kategorii D czy C, aby mieć drugi fach, bo praca w polu powoli przestaje się opłacać.

W pierwszym szkoleniu udział bierze 20 osób. Kolejne mają być prowadzone non stop, do maja przyszłego roku. W kursie może uczestniczyć nawet członek rodziny rolnika, jeśli mieszka na wsi lub w mieście do 20 tys. mieszkańców. Projekt nie obejmuje jedynie emerytów, rencistów oraz osób zarejestrowanych jako bezrobotne.

Co ważne, udział w szkoleniu jest bezpłatny. Za wszystko płaci Unia i budżet państwa: projekt "Transport - mobilny rynek pracy" jest bowiem finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Rolnicy dostają za darmo nie tylko kurs (za który normalnie zapłaciliby 3 tys. zł), ale też dodatek szkoleniowy (104 zł miesięcznie) oraz podręczniki i testy. (PAP)

d2cbsqm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cbsqm