Trwa ładowanie...

Rośnie konkurencja dla Polskiego Busa

Muszkieter to kolejny przewoźnik, który sprzedaje bilety za 1 zł. W zeszłym tygodniu podobny model sprzedaży wprowadziła podkarpacka firma Neobus. Przewoźnicy idą w ślad PolskiegoBusa.

Share
Rośnie konkurencja dla Polskiego Busa
Źródło: Jupiterimages
d4kvbp9

Firma Muszkieter udostępnia bilety od 1 zł na wszystkie trasy, które można zarezerwować w internetowym systemie. Wśród wyróżnionych połączeń znajdują się: Radom - Warszawa, Kielce - Warszawa, Kielce - Sandomierz, Kielce - Tarnobrzeg.

System rezerwacji nazwany został „kto pierwszy ten lepszy”. Przewoźnik udostępnia niewielką pulę biletów za złotówkę, kolejna pula to koszt 8 zł za przejazd, itd. W tego typu sytuacjach, trzeba pamiętać, że najtańsze będą bilety na podróż w późniejszym terminie.

Do ceny biletu należy doliczyć koszt rezerwacji - 1,23 PLN za każdy bilet. Jest to opłata pobierana bezzwrotnie.

(fot. Muszkieter)
Źródło: (fot. Muszkieter)

Pod koniec marca także podkarpacka firma NEOBUS rozpoczęła sprzedaż biletów w podobnym systemie. Przewoźnik oferuje połączenia między Rzeszowem a następującymi miastami: Wrocław, Warszawa, Katowice, Kraków. A także Warszawa - Sanok i Warszawa - Krosno. Bilety można kupić od złotówki, bez dodatkowych opłat za rezerwację.

Pierwszym przewoźnikiem, który rozpoczął sprzedaż przez Internet oferując połączenia w niskich cenach przy dokonywaniu wczesnych rezerwacji był PolskiBus.com. Firma weszła na rynek w 2011 r. i wprowadziła sporo zamieszania na rynku autobusowym.

d4kvbp9

Podziel się opinią

Share
d4kvbp9
d4kvbp9