Trwa ładowanie...

Rosomaki nie trafią do Afganistanu?

Kontrakt na dostawy rosomaków do Afganistanu jest zagrożony - alarmuje "Rzeczpospolita". Według jej informacji z kontroli Ministerstwa Obrony Narodowej wynika, że firmy odpowiedzialne za dostawy transporterów opancerzonych dla armii mają problemy z ich montażem.

Rosomaki nie trafią do Afganistanu?Źródło: AFP
d3ruwy7
d3ruwy7

"Rzeczpospolita" informuje, że jedna z firm nie wywiązała się ze zobowiązań. Sprowadzone do Polski części dostarczono z opóźnieniem bądź oddano do reklamacji. Z powodu opóźnień kolejni podwykonawcy nie mogą między innymi zainstalować wież na gotowych podwoziach.

W Afganistanie jest obecnie 46 rosomaków. Do końca grudnia ma być ich 70, zaś do końca czerwca przyszłego roku - 100. "Rzeczpospolita" pisze, że opóźnienia w dostawach mogą skomplikować plany resortu obrony. Jeżeli do końca roku rosomaki nie trafią do polskiej armii, mogą przepaść pieniądze z budżetu MON przeznaczone na ten cel.
Według "Rzeczpospolitej" ministerstwo finansów może nie zgodzić się, by pieniądze na transportery opancerzone przeszły na następny rok budżetowy resortu obrony.

d3ruwy7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ruwy7