Trwa ładowanie...

Rusza cyfrowy wyścig

Do konkursu na zagospodarowanie czterech miejsc, jakie zwolnią się w ofercie naziemnej telewizji cyfrowej, zgłosiło się już 17 nadawców. Mają oni nadzieję na zyski - informuje "Rzeczpospolita".

Rusza cyfrowy wyścigŹródło: Jupiterimages
d225pcn
d225pcn

Choć w pierwszym roku nadawania takiego kanału nadawca musi się liczyć z wydatkiem rzędu ok. 20 mln zł, nadawcy najwyraźniej wierzą, że uda się na nim wydrzeć reklamowe budżety dla nowych stacji kosztem obecnych największych naziemnych graczy, czyli TVP 1, TVP 2, TVN i Polsatu.

Obecnie w ramach naziemnej telewizji cyfrowej nadawanych jest 21 stacji. Wśród nich TVP Info jest nadawane podwójnie, w ramach dwóch pakietów, a TVP 1 i TVP 2 także podwójnie, ale raz w wersji HD (wysokiej rozdzielczości), a drugi raz w standardowej.

Powielające się kanały zostaną zastąpione przez nowe stacje wybierane teraz w konkursie przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Oprócz wymienionych stacji naziemna telewizja cyfrowa oferuje kanały: Polsat, Polsat Sport News, TVN, TVN7, TV Puls, TV Puls 2, TV4, TV6, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia, Polo TV, ESKA TV, ATM Rozrywka TV i TTV.

Taką ofertę Krajowa Rada chce wzbogacić od maja 2014 r. o cztery kanały o profilu społeczno-religijnym, filmowym, edukacyjno-poznawczym i dla dzieci w wieku 4-12 lat. Narzuciła ona jednak wyśrubowane normy dotyczące zawartości programowej nadawcom.

d225pcn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d225pcn