Trwa ładowanie...
rolnik
01-12-2008 14:50

Ruszyły dopłaty dla rolników

Nawet 60 procent rolników może jeszcze w tym roku otrzymać dopłaty bezpośrednie. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa już rozpoczęła przelewanie pieniędzy na ich konta.

Ruszyły dopłaty dla rolnikówŹródło: Jupiterimages
d2sj3id
d2sj3id

Renata Mantur z ARiMRu wyjaśnia, że przekazanie pieniędzy wszystkim rolnikom w tym roku kalendarzowym nie jest możliwe z przyczyn technicznych. Dodała, że w grudniu dopłaty powinno otrzymać 850 tysięcy osób (czyli około 60 procent chętnych) na kwotę blisko 4 miliardów złotych, co stanowi około 40 procent środków przeznaczonych na ten cel.

Termin, w którym wszyscy rolnicy muszą otrzymać pieniądze minie wraz z końcem czerwca przyszłego roku, jednak Agencja planuje zakończyć przekazywanie środków już w lutym.

Łączna kwota, która zostanie przeznaczona na dopłaty bezpośrednie to ponad 9 miliardów złotych. O pieniądze ubiega się blisko półtora miliona rolników. Najdłużej będą musiały poczekać osoby, które popełniły błędy w składanych wnioskach.

Jednocześnie od 17 listopada Agencja wypłaca pieniądze dla rolników pracujących na ziemiach o trudnych warunkach gospodarowania. Do końca ubiegłego miesiąca pomoc otrzymało ponad 70 tysięcy rolników na kwotę przekraczającą 116 milionów złotych.

d2sj3id
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sj3id