Trwa ładowanie...

Rynasiewicz zastępuje Nowaka

Zbigniew Rynasiewicz, obecny sekretarz stanu w Ministerstwie Transportu, po odejściu Sławomira Nowaka będzie pełnił obowiązki Ministra.

Share
Rynasiewicz zastępuje Nowaka
Źródło: Thinkstockphotos
d2z7t1u

- Do czasu nominacji nowego ministra obowiązki pełnić będzie aktualny sekretarz stanu w tym ministerstwie pan Zbigniew Rynasiewicz - powiedział premier Donald Tusk w piątkowym oświadczeniu.

Zbigniew Rynasiewicz do Platformy Obywatelskiej wstąpił d 2004 roku i jest jej przewodniczącym na Podkarpaciu. Był posłem na sejm III, V, VI i obecnej - VII kadencji. W poprzedniej kadencji sejmu był przewodniczącym Komisji Infrastruktury.

Premier poinformował, że minister Nowak złożył dymisję w związku z wnioskiem prokuratury o uchylenie jego immunitetu. Według śledczych Nowak świadomie nie wykazał w oświadczeniach majątkowych drogiego zegarka.

d2z7t1u

Jak poinformowała w piątek warszawska prokuratura, w ocenie prokuratora prowadzącego śledztwo są dostateczne podstawy do przyjęcia, że minister transportu w sposób świadomy nie wykazał zegarka w oświadczeniach majątkowych. Prokuratura skierowała też do prokuratora generalnego wniosek o uchylenie ministrowi immunitetu poselskiego.

Tusk wyraził nadzieję, że sprawa zostanie szybko wyjaśniona. Ocenił też, że Nowak, składając dymisję, zachował się "honorowo i z klasą".

- Mam nadzieję, że cała ta sprawa zostanie możliwie szybko wyjaśniona i mam nadzieję, że będziemy mogli szybko wrócić do współpracy. Po wyjaśnieniu, jeśli to wyjaśnienie, czy decyzja sądu, będzie korzystna dla ministra Sławomira Nowaka, będzie mógł wrócić i chętnie go powitam znowu w tym samym miejscu - powiedział premier.

d2z7t1u

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2z7t1u
d2z7t1u