Trwa ładowanie...
Waluty

Rynek czeka na deklaracje Tricheta

Gdyby nie obecne okoliczności, spadek zatrudnienia w sektorze prywatnym w USA byłby fatalną, wręcz katastrofalną wiadomością.
Share
Przemysław Kwiecień
Przemysław KwiecieńŹródło: X-Trade Brokers
d3irv0s

Mimo coraz lepszych danych i zwyżkujących rynków akcji, notowania pary EURUSD są w ostatnim czasie bardzo spokojne i po wzrostach w końcówce kwietnia znajdują się w konsolidacji.

Wczoraj nieoczekiwanie lepszy odczyt ADP spowodował co prawda wzrost notowań w okolice 1,3370, ale rynek szybko cofnął się z powrotem w okolice 1,33. Skoro to co dzieje się z sentymentem rynkowym nie jest w stanie nadać parze większego impulsu, być może da go dzisiejsze posiedzenie EBC. Bank nie przywykł do zaskakiwania rynków, więc zapewne dokona obniżki o 25 bp zgodnie z oczekiwaniami. Mimo wszystko nie bez znaczenia może być konferencja po posiedzeniu. Coraz większa część rynku oczekuje bowiem, że ewentualna dzisiejsza obniżka będzie ostatnią w cyklu i kolejny ruch będzie już podwyżką stóp, choć nie nastąpi on w tym roku. W tym kontekście inwestorzy będą oczekiwać na komentarze Tricheta odnośnie tego czy: pozostawi on furtkę dla dalszych obniżek stóp? Lepiej oceni sytuację ekonomiczną niż na ostatnim posiedzeniu (a warto zwrócić uwagę, że poprawa w zakresie danych koncentruje się głównie na USA i Wielkiej Brytanii)? Zapewni rynek, że obecnie niski poziom stóp może być utrzymany przez dłuższy okres? Nie na
wszystkie pytania muszą paść satysfakcjonujące odpowiedzi, jak i niekoniecznie posiedzenie EBC musi rozruszać eurodolara, ale pretekst jest. Krótkoterminowe poziomy wsparcia i oporu to 1,3188 i 1,3437, zaś średnioterminowo 1,2883 i 1,3735.
www.xtb.pl

Przemysław Kwiecień
X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.
kwiecien.bloog.pl

d3irv0s

Podziel się opinią

Share
d3irv0s
d3irv0s