Trwa ładowanie...
dp05es6

Rynek pracy pozbędzie się partaczy

Według GUS w najbliższym czasie pracę straci około 30 tys. osób.
Share
dp05es6

Według GUS w najbliższym czasie pracę straci około 30 tys. osób. Zwalniać będą NBP, Benq-Siemens, Wabco Polska, Remy Automotive Poland, Wielton S.A., Ruch, PKP Cargo, stocznie w Gdyni i Gdańsku, a także Poczta Polska. Wszystko wskazuje na to, że fala zwolnień po Nowym Roku będzie znacznie większa niż przewidywano przed kilkoma tygodniami.

W porównaniu z 2007 rokiem systematycznie rośnie liczba zadeklarowanych przez pracodawców zwolnień. W kwietniu tego roku przedsiębiorcy postanowili zwolnić dwa razy więcej osób niż w poprzednim roku, a w październiku już ponad trzy razy więcej niż w dziesiątym miesiącu 2007 r.

Najgorzej ma być w 2010 roku - tłumaczą analitycy.

dp05es6

Pesymistyczne prognozy potwierdza kwartalne "Badanie Manpower Perspektywy Zatrudnienia". Od połowy zeszłego roku nastroje 71 tysięcy ankietowanych pracodawców w 33 krajach na świecie pogarszają się. Kiepski koniec roku 2008 w naszym kraju jest następstwem złych nastrojów zadeklarowanych na IV kwartał. A przewidywania pracodawców na I kwartał 2009 są bardziej pesymistyczne.

Jak przewidują analitycy, jako pierwsze padną padną firmy o podejrzanych kwalifikacjach. Ich zdaniem rynek oczyści się z partaczy.

dp05es6

Podziel się opinią

Share
dp05es6
dp05es6