Trwa ładowanie...
d4fhpao
giełda
16-11-2010 08:45

Rynek szuka kierunku?

Poniedziałkowa sesja nie przyniosła istotnych zmian. Grudniowa seria kontraktów wystartowała z poziomu 2 735 pkt, tracąc 6 pkt względem piątkowego rozstrzygnięcia. W pierwszej godzinie handlu sprzedający zdołali pogłębić stratę i przed 10:00 wyznaczone zostało dzienne minimum na poziomie 2 726 pkt.

d4fhpao
d4fhpao

Kolejne godziny kwotowań przyniosły wahania w okolicy poziomu odniesienia, podkreślając panującą na rynku niepewność. Przed godz. 14:00 FW20Z10 osiągnęły sesyjne maksimum na pułapie 2 751 pkt ale w końcówce rynek ponownie zbliżył się do porannego minimum i ostatecznie finisz kwotowań wypadł na poziomie 2 732 pkt, co oznacza spadek o 0,3%. Baza na koniec dnia wzrosła do +13 pkt, LOP to 108,8 tys. pozycji. Umiarkowana aktywność inwestorów w trakcie poniedziałkowej sesji przełożyła się na sesyjny wolumen obrotu na poziomie 38,6 tys. kontraktów.

(fot. BM Banku BPH)
Źródło: (fot. BM Banku BPH)

Sesja rozpoczynająca tydzień nie zmieniła obrazu rynku. Na wykresie pokazała się świeca typu doji, która informuje, że uczestnicy rynku nie są zdecydowani, co do dalszego kierunku kursów. Strona kupująca nie popisała się, gdyż nie udało się pokonać relatywnie słabego oporu wynikającego z połowy (2 747 pkt) czarnego korpusu z ubiegłego czwartku. Tym samym strona podażowa może nabrać wiatru w żagle i ponownie zaatakować zaskoczoną już raz stronę kupującą. Wskaźniki techniczne sprzyjają stronie podażowej. RSI zniżkuje z poziomów wykupienia na dominującym rynku byka, przy opadającym Derivative Oscillator. Na domiar złego ADX przestał zwyżkować przy słabym trendzie wzrostowym, co strona podażowa może wykorzystać, jako okazję do przeprowadzenia korekty fali wzrostowej zapoczątkowanej w sierpniu. LOP w trakcie trzech ostatnich sesji zachowuje się niejednoznacznie. Gracze pogubili się trochę i nie bardzo wiedzą, jaki obrać kierunek. Jak dotąd LOP sprzyjała kupującym, a jej ostatnie przypadkowe zmiany informują o
pojawieniu się niepewności w obozie byków. Niewielki negatywny impuls może rozpocząć korektę. Krótkoterminowym wsparciem jest dwumiesięczna linia wsparcia znajdująca się aktualnie w okolicy 2 670 pkt.

BM BPH

d4fhpao
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fhpao