Trwa ładowanie...
d2wmg1k

Rynki czekają na minutes

Wydarzeniem dzisiejszego dnia z pewnością będzie publikacja protokółu z ostatniego posiedzenia FOMC. Z kolei w Polsce, uwaga inwestorów będzie skupiać się na decyzji RPP dotyczącej wysokości stóp procentowych. Rynek oczekuje, że Rada Polityki Pieniężnej obniży stopę referencyjną o 25 pkt. bazowych.
Share
Rynki czekają na minutes
Źródło: AFP, Fot: Mark Wilson
d2wmg1k

Na rynku walutowym oczekuje się, że FED usunie z minutes stwierdzenia dotyczące niewykorzystania mocy na rynku pracy, a także zapewnienie co do długiego okresu czasu, pomiędzy zakończeniem QE (które nastąpi na najbliższym posiedzeniu), a pierwszą podwyżką stóp procentowych. Stopa bezrobocia w USA spadła już do dolnego przedziału prognozy FED na koniec 2014 roku, a w związku z tym szansa na spełnienie oczekiwań rynku jest spora. Dzisiaj poznamy także decyzję RPP, która prawdopodobnie obniży stopy procentowe o 25 pkt bazowych, a w czasie listopadowego posiedzenia zrobi to po raz drugi. Cel inflacyjny, który założyła sobie RPP znajduje się na poziomie 2,5%, w związku z tym obniżki stóp są konieczne, gdyż w tym momencie znajdujemy się dosyć daleko od tego poziomu.

Na rynku walutowym jak na razie nie mamy dużej zmienności. Dolar ponownie zaczął tracić do większości walut, co w dalszym ciągu jest wynikiem realizacji zysków. O godzinie 10:00 kurs EURPLN znajdował się na poziomie 4,1830 zł, natomiast USDPLN ponownie spadł poniżej 3,31 zł i obecnie notowany jest po 3,3072 zł.

Dział Analiz XTB

d2wmg1k

Podziel się opinią

Share
d2wmg1k
d2wmg1k