Trwa ładowanie...
rząd
12-05-2009 11:35

Rząd wesprze polskich eksporterów

Na wtorkowym posiedzeniu rada ministrów zajmie się programem wspierania przedsiębiorczości z wykorzystaniem poręczeń i gwarancji Banku Gospodarstwa Krajowego.
Ministrowie przyjmą program "Wsparcie polskiego eksportu", który
przewiduje udzielanie przez BGK kredytów dla zagranicznych
nabywców polskich towarów i usług.

Rząd wesprze polskich eksporterówŹródło: AFP
d3nwos1
d3nwos1

Rząd rozpatrzy również projekt rozporządzenia w sprawie udzielania przez Skarb Państwa poręczenia i gwarancji oraz opłaty prowizyjnej od poręczenia i gwarancji.

W porządku obrad jest projekt rozporządzenia w sprawie wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Wywiadu Wojskowego. Rozporządzenie podwyższa mnożnik kwoty bazowej z 3,21 do 3,40.

Minister pracy Jolanta Fedak poinformowała we wtorek rano PAP, że rząd podejmie również decyzję o podwyżkach świadczeń rodzinnych. Zaznaczyła jednak, że nadal między resortem pracy i resortem finansów istnieją rozbieżności dotyczące progów dochodowych, w oparciu o które ma być liczony zasiłek.

Według "Gazety Prawnej", o ponad 40 proc. mają wzrosnąć zasiłki rodzinne dla 3,5 miliona osób. Z dokumentów, do których dotarła "GP", wynika, że resort pracy domaga się ponad 20-procentowej podwyżki progu dochodowego uprawniającego do świadczeń rodzinnych i 40-procentowej podwyżki podstawowego świadczenia, tj. zasiłku rodzinnego.

d3nwos1

Rząd zajmie się również projektem rozporządzenia w sprawie trybu udzielania obywatelom polskim zgody na służbę w obcym wojsku lub w obcej organizacji wojskowej oraz projektem rozporządzenia w sprawie pokrywania kosztów studiów wojskowych w uczelniach morskich.

Ministrowie zajmą się też projektem ustawy o Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Ministrowie wysłuchają też, jak co tydzień, informacji na temat wykorzystania unijnych funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności.

d3nwos1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nwos1