Trwa ładowanie...
d152vy9
stopy

Są argumenty za obniżkami stóp - prezes NBP

13.10.Warszawa (PAP) - Prezes NBP Sławomir Skrzypek w poniedziałkowym wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" powiedział, że wiele przemawia za koniecznością obniżek stóp...
Share
d152vy9

13.10.Warszawa (PAP) - Prezes NBP Sławomir Skrzypek w poniedziałkowym wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" powiedział, że wiele przemawia za koniecznością obniżek stóp procentowych.

"Jest dużo argumentów uzasadniających potrzebę obniżki stóp w Polsce. Jednocześnie widać, że mimo akcji banków centralnych nastroje nie uległy dużej poprawie. Ich działania okazały się niewystarczające. Trzeba jeszcze uszczelnić system finansowy i zasilić rynek w płynność. Jeśli taka potrzeba wystąpi, choć na razie jej nie widzę, to nawet w kapitał. Jestem zwolennikiem wprowadzenia limitów wartości operacji między polskimi podmiotami i kontrolującymi je spółkami, by uniknąć wypływu kapitału, jaki miał miejsce w Londynie. Tuż przed upadłością Lehman Brothers jej brytyjska spółka Lehman Brothers International Europe przesłała do banku matki w USA 8 miliardów dolarów" - powiedział prezes NBP.

Rada Polityki Pieniężnej zebrała się w środę wieczorem na posiedzeniu w związku z sytuacją na międzynarodowych rynkach finansowych i działaniami podjętymi przez główne banki centralne. Skutki tych działań Rada ma uwzględnić na najbliższym posiedzeniu decyzyjnym - podał NBP w nocnym komunikacie po posiedzeniu Rady. (PAP)

map/ dan/

d152vy9

Podziel się opinią

Share
d152vy9
d152vy9