Trwa ładowanie...
d39kn28

Są przesłanki do obniżki stóp procentowych - Pawlak

...

d39kn28
d39kn28

18.06. Warszawa (PAP) - Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak uważa, że są przesłanki do obniżki stóp procentowych w Polsce.

"Nie ma żadnych przesłanek, żeby zaostrzać politykę monetarną. (...) Nie ma żadnych obiektywnych przesłanek, żeby podwyższać stopy. Raczej są przesłanki, żeby te stopy procentowe obniżać. Jak jest spowolnienie gospodarcze, to nie należy przesadzać z kosztami pieniądza. Myślę, że Rada Polityki Pieniężnej potrzebuje trochę oddechu, więc nie spodziewam się, że odpuści w najbliższym czasie. Ale za kilka miesięcy byłby czas, że można byłoby zacząć obniżać stopy procentowej" - ocenił Pawlak.

Rada Polityki Pieniężnej na czerwcowym posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie - stopa referencyjna NBP wynosi 4,75 proc., stopa lombardowa - 6,25 proc., depozytowa - 3,25 proc., a redyskonta weksli - 5,00 proc.

Na majowym posiedzeniu RPP podniosła stopy procentowe o 25 pb. W ubiegłym roku RPP czterokrotnie podnosiła stopy: w styczniu, kwietniu, maju oraz czerwcu, łącznie o 100 pb. (PAP)

luo/ mki/ gma/ ana/

d39kn28
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39kn28