Trwa ładowanie...
d2wzgst

Sąd w Katowicach ogłosił upadłość SKOK Arka

Warszawa, 13.07.2016 (ISBnews) - Sąd Rejonowy Katowice - Wschód w Katowicach wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej Arka w Dąbrowie Górniczej (SKOK Arka), podała Komisja Nadzoru Finansowego.

Share
d2wzgst

"Zgodnie z postanowieniem sądu, wierzyciele SKOK Arka będą mogli zgłaszać swoje wierzytelności do sędziego-komisarza w terminie 30 dni od ukazania się obwieszczenia o ogłoszeniu upadłości w Monitorze Sądowym i Gospodarczym" - czytamy w komunikacie.

Na koniec marca 2016 r. SKOK Arka posiadała ujemne fundusze własne w wysokości (-) 26,4 mln zł i wykazywała łączne straty do pokrycia w wysokości (-) 30,7 mln zł. Depozyty członkowskie zgromadzone przez 19,3 tys. członków SKOK Arka wynoszą 98,8 mln zł.

SKOK Arka nigdy nie otrzymała pomocy finansowej z Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej, podkreśliła KNF.

26 kwietnia 2016 r. KNF jednogłośnie stwierdziła, że żadna inna spółdzielcza kasa nie posiada zdolności do przejęcia SKOK Arka w sposób mogący zapewnić bezpieczeństwo depozytów zgromadzonych w kasie i umorzyła postępowanie administracyjne prowadzone w tym przedmiocie. W odpowiedzi na ogłoszone później postępowanie nie zgłosił się żaden bank gotowy uczestniczyć w procesie przejęcia SKOK Arka.

KNF zawiesiła działalność SKOK Arka z dniem 11 maja 2016 r. oraz wystąpiła z wnioskiem o ogłoszenie upadłości spółdzielczej kasy.

(ISBnews)

d2wzgst

Podziel się opinią

Share
d2wzgst
d2wzgst