Trwa ładowanie...
d4l976x
Polska Głos Wielkopolski
samochód

Samochodowe show już w najbliższy weekend

Od czwartku do niedzieli włącznie Międzynarodowe Targi Poznańskie będą królestwem motoryzacji. Oprócz specjalistycznych spotkań na Targach Techniki Motoryzacyjnej w weekend odbędą się tradycyjne już Poznańskie Spotkania Motoryzacyjne (9 - 10 maja), czyli weekendowa wystawa samochodów.
Share
Samochodowe show już w najbliższy weekend
Źródło: POLSKA Głos Wielkopolski
d4l976x

Poznaniacy będą mogli podziwiać na targach auta, których nie można zobaczyć nawet w salonach samochodowych. Peugeota 206 plus będzie można zobaczyć na kilka tygodni przed pojawieniem się w sprzedaży, z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem zaprezentowany zostanie Peuegot 3008. Absolutną premierą na polskim rynku będzie nowy Renault Scenic III, zobaczymy też najnowsze wcielenia Clio III i Clio grandtour.

Przedpremierowy pokaz będzie miał najnowszy Chevrolet Cruze. Wśród nowości Nissana będzie m.in. siedmioosobowy Qashqai+2. Fiesta i Ka to najnowsze modele pokazywane przez Forda. Nowości Toyoty to Avensis i IQ oraz ostatnie premiery - Urban Cruiser i Verso. Na stoisku Fiata zobaczymy m.in. nowe wcielenie legendarnej, sportowej marki Abarth. Będzie Samochód Roku 2009 - opel insignia - w wersji limuzyna i kombi. Renesans będą przeżywały firmy Dacia, Łada, Lancia czy Uaz. Nie zabraknie też widowiskowych marek jak Cadillac i Chevrolet. Będzie można sprawdzić wygodę i funkcjonalność aut rodzinnych, podziwiać przepych luksusowych limuzyn, moc sportowych cupe i wytrzymałość pojazdów terenowych.

W sobotę entuzjaści samochodów nieco odmiennych od wersji oryginalnych zainaugurują Sezon Tuningowy. W zlocie udział wezmą zarówno kluby skupiające posiadaczy aut danych marek (Mercedes, BMW, Volkswagen, Honda), które zaprezentują się w pawilonie 4, jak i indywidualni właściciele mniej lub bardziej podrasowanych pojazdów, które będzie można podziwiać na głównym placu targów (sektor 3).

d4l976x

Także w sobotę o godz. 10 spotkają się miłośnicy samochodowego designu. W ramach DesignForum 2009 młodzież będzie mogła wziąć udział w warsztatach rysowniczych. Pod okiem Janusza Kaniewskiego (polski projektant związany m.in. ze studiem Pininfarina) młodzi adepci nauczą się podstaw profesjonalnej stylizacji samochodów.

Niezwykle interesująco zapowiada się prezentacja projektów nowych samochodów polskiej konstrukcji, których twórcy starają się uruchomić ich produkcję.

Codziennie w pawilonie 5, na 200 m2 powierzchni, prezentowane będą nowoczesne techniki lakierowania, pokazy naprawy blach samochodowych oraz wiele interesujących nowości z zakresu urządzeń i narzędzi przydatnych na co dzień w warsztacie. Wszystko będzie można zobaczyć na żywo podczas pracy. Urządzenia i przyrządy będą cały czas pracowały, przenosząc zwiedzających targi fachowców w warunki realnego warsztatu.

Targi zaczną się w czwartek II Międzynarodową Konferencją "Bezpieczeństwo na drogach Wielkopolski". Piątek zdominuje seminarium szkoleniowe na temat badań technicznych w stacjach kontroli pojazdów. Będzie się można dowiedzieć o planowanych zmianach obowiązkowych badań samochodów, a także o możliwościach dopuszczenia do ruchu pojazdów zmienionych konstrukcyjnie, np. sprowadzanych z Anglii. Zwiedzający będą mogli też obejrzeć nowe typy autoalarmów i blokad oraz akcesoriów do pielęgnacji samochodów.

Targi można zwiedzać od piątku do niedzieli, w godz. od 9 do 17. W weekend bilet jednodniowy kosztuje 10 zł.

Barbara Wicher
POLSKA Głos Wielkopolski

d4l976x

Podziel się opinią

Share
d4l976x
d4l976x