Trwa ładowanie...

Samorządowy sojusz dla PPP

Gmina i powiat chcą uruchomić w Wołominie centrum kulturalno-rehabilitacyjne za 30 mln zł - donosi "Puls Biznesu".

Samorządowy sojusz dla PPPŹródło: Jupiterimages
d2tp1zz
d2tp1zz

Tego jeszcze w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP) nie było. Dwa samorządy różnych szczebli - powiat i gmina - chcą się porozumieć, by wspólnie zrealizować budowę domu kultury wraz z centrum rehabilitacji i pomocy rodzinie w Wołominie. Inwestycja warta 30 mln zł miałaby zostać zrealizowana na liczącym 7,5 tys. mkw. terenie po dawnym basenie.

- Powiat chciałby wziąć na siebie część zdrowotną inwestycji, a miasto kulturalną. Partner prywatny byłby odpowiedzialny za zaprojektowanie, budowę, sfinansowanie i zarządzanie przedsięwzięciem. Zarabiać mógłby na komercyjnej rehabilitacji, wspartej kontraktami z Narodowego Funduszu Zdrowia - mówi Konrad Rytel, wicestarosta Wołomina.

Bartosz Mysiorski, dyrektor zarządzający Centrum PPP, podkreśla nowatorski charakter tego przedsięwzięcia. - Opłacalność dla prywatnego partnera projektu w Wołominie zależy od tego, co znajdzie się w części komercyjnej, na której będzie on zarabiać. Przedsiębiorca ma wymyślić i zaproponować to podczas dialogu konkurencyjnego. Starostwo daje mu wolną rękę - dodaje Bartosz Mysiorski.

d2tp1zz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tp1zz