Trwa ładowanie...
bank
20-05-2009 07:51

Santander zamyka oddziały

Santander Consumer Bank, należący do jednej z największych grup finansowych na świecie - hiszpańskiego Santandera - zamyka w Polsce 46 placówek i przestaje udzielać w naszym kraju kredytów hipotecznych.

Share
Santander zamyka oddziałyŹródło: Jupiterimages
d37lyhh

_ Placówki banku służyły tylko sprzedaży kredytów hipotecznych. Będą czynne do końca maja _ - mówi Magdalena Suchanek, rzecznik banku. Podkreśla, że nie oznacza to wycofania się SCB z działalności w Polsce.

Grupa SCB działa w 12 krajach. Polska była jednym z nielicznych rynków, na którym udzielała kredytów hipotecznych. W ubiegłym roku decyzję o wycofaniu się z tej oferty podjęto w Hiszpanii. Stwierdzono, że produkt jest zbyt mało dochodowy. W tej sytuacji zaprzestanie sprzedaży kredytów na cele mieszkaniowe w naszym kraju było już tylko kwestią czasu. Jednak te udzielone nadal będą obsługiwane przez bank do czasu zakończenia umów. Teraz SCB ma zamiar koncentrować się w Polsce na sprzedaży kredytów samochodowych. Już jest jednym z liderów tego rynku. W ubiegłym roku bank sfinansował zakup aut ponad 32,2 tys. osób na łączną kwotę ok. 1,4 mld zł. Spółka będzie także udzielała kredytów gotówkowych, ale koncentruje się nie na nowych, ale już sobie znanych klientach.

Beata Tomaszkiewicz
POLSKA Gazeta Krakowska

d37lyhh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37lyhh
d37lyhh