Trwa ładowanie...

Saudyjczycy chcą inwestować przed Euro 2012

Saudyjscy biznesmeni są zainteresowani warszawskimi inwestycjami związanymi z Euro 2012. Grupa inwestorów spotkała się z ministrem sportu Mirosławem Drzewieckim.

Saudyjczycy chcą inwestować przed Euro 2012Źródło: WP.PL
d1wnqmc
d1wnqmc

Otoczenie wokół stadionu narodowego, działki pod miejsca miejsca hotelowe - tym Warszawa chce zachęcić Saudyjczyków do inwestycji. Jak podkreślił minister Drzewiecki, samo otoczenie Stadionu Narodowego potrzebuje 6 miliardów złotych. Ma to być inwestycja długoterminowa.

Przewodniczący Rady Saudyjskich Izb Handlowych Yousef Jarmi Al-Owaimer powiedział, że Saudyjczycy są zainteresowani inwestycjami, jednak - jak zaznaczył - te muszą być przede wszystkim opłacalne

_ Inwestorzy zawsze oczekują zwrotu inwestycji. Z drugiej strony - jesteśmy gotowi i chętni, by inwestować tutaj tak jak nigdzie indziej _ - podkreślił przedstawiciel saudyjskich biznesmenów.

Minister Drzewiecki ma nadzieję, że wymierne efekty poszukiwania bliskowschodnich inwestorów powinny już być widoczne w czasie listopadowej wizyty premiera w Arabii Saudyjskiej.

Wizyta saudyjskich biznesmenów w Polsce potrwa do 31 lipca. Saudyjczycy pojadą również do Gdańska i Poznania. Tam również zapoznają się z ofertami inwestycji przed Euro 2012.

d1wnqmc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wnqmc