Trwa ładowanie...

Sawicki: w środę podam się do dymisji

Minister rolnictwa Marek Sawicki poinformował we wtorek, że w środę złoży rezygnację z pełnionej funkcji. Zaapelował do służb, prokuratury, CBA i mediów o "szybkie wyjaśnienie pomówień".

Share
Sawicki: w środę podam się do dymisjiŹródło: WP.PL, fot: fot. Konrad Żelazowski
dh4ixqh

- Po konsultacjach z Naczelnym Komitetem Wykonawczym postanowiłem w dniu jutrzejszym na ręce pana premiera złożyć rezygnację z zajmowanej funkcji ministra rolnictwa i rozwoju wsi - oświadczył Sawicki na konferencji prasowej w siedzibie PSL. Decyzja ministra ma związek z ujawnioną przez media tzw. aferą taśmową w PSL.

Sawicki zaapelował do służb, prokuratury, CBA, ale także do mediów "o szybkie, pełne wyjaśnienie pomówień, które zostały opublikowane". Jak dodał, wierzy, że "po pełnym wyjaśnieniu" sprawy media poinformują o tym opinię publiczną.

Minister rolnictwa Marek Sawicki, który w środę ma podać się do dymisji, uważa że cztery i pół roku jego ministrowania było "dobrym czasem dla polskiego rolnictwa".

Decyzja Sawickiego ma związek z ujawnioną przez media rozmową szefa kółek rolniczych Władysława Serafina z b. prezesem Agencji Rynku Rolnego Władysławem Łukasikiem.

Sawicki na wtorkowej konferencji prasowej podziękował też za współpracę mediom. - Wierzę, że wtedy, kiedy w pełni będzie wszystko wyjaśnione, będziemy mogli razem z państwem cieszyć się dobrymi komunikatami - powiedział.

dh4ixqh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dh4ixqh