Trwa ładowanie...
wig

Scenariusz na blue chipy

Indeks blue chipów na warszawskim parkietem zapowiada się na najbliższe miesiące obiecująco, mimo znaczących dotychczasowych wzrostów. Pierwsza właściwa noga byka krótko/średnio terminowego powinna być wstępem do dłuższego odbicia. W ten sposób poziom docelowy do marca przyszłego roku to 2700 punktów i więcej.

Share
Scenariusz na blue chipy
Źródło: WP.PL
d4e7ryu

Na przełomie bieżącego i przyszłego roku WIG20 powinien przetestować linię średnioterminowego trendu spadkowego (kolor czerwony). Pozytywny wynik otworzy drogę do dalszych wzrostów. Zwyżka może odbywać się na zasadzie pierwszej fali byka, która może sięgnąć przedziału 2100-2200 punktów, po czym po konsolidacji liczonej w tygodniach, kupujący powinni ponownie przejąć inicjatywę.

Docelowe wsparcie przebiega na wysokości wcześniejszego załamania największej dwudziestki, czyli około 2750 punktów. Natomiast niżej położone są jeszcze inne charakterystyczne poziomy, przy których popyt i podaż powinny stoczyć lokalne bitwy. Są to między innymi: 2050, 2100, 2200, 2450, 2680 oraz 2700 punktów.

d4e7ryu

Oscylator stochastyczny indeksu w dziennej skali czasowej opuścił strefę wykupienia, ale nie wykluczone, że po dwóch-trzech sesjach wzrostowych znajdzie się z powrotem powyżej górnej linii sygnalnej. Wskaźnik szybki wykupienia/wyprzedania rynku pokazał sygnał kupna. Aktywność inwestorów krajowych na sesji otwierającej tydzień giełdowy jest umiarkowana. Jednak w przekroju całego tygodnia, może to być ponownie kilka sesji na znaczącym wolumenie.

Marcin Markowski
makler z upr. doradztwa inwestycyjnego
Dom Maklerski AmerBrokers SA

d4e7ryu

Podziel się opinią

Share
d4e7ryu
d4e7ryu