Trwa ładowanie...
d26jfrd

Schetyna: jesteśmy bliżej wprowadzenia euro

Wicepremier Grzegorz Schetyna uważa, że jesteśmy bliżej do wprowadzenia euro w Polsce. Jego zdaniem, przyczyniło się do tego spotkanie premiera Donalda Tuska z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim oraz wczorajsze posiedzenie Rady Gabinetowej.

Share
d26jfrd

Według Schetyny, który był gościem radiowej Trójki, prezydent Lech Kaczyński powiedział, że traktuje sprawę przyjęcia euro tak, jak wejście do NATO. Zdaniem wicepremiera, jest to wyraźna zmiana sytuacji. Schetyna dodał, że - jego zdaniem - trzeba najpierw zmienić konstytucję tak, aby można było przyjąć euro, a potem ewentualnie rozpisać referendum. Mogłoby się ono odbyć 7 czerwca przyszłego roku, razem z wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Grzegorz Schetyna powiedział, że premier Donald Tusk będzie prowadził w tej sprawie rozmowy z przedstawicielami klubów parlamentarnych. Dodał, że polityczny kalendarz przygotowań do wprowadzenia euro będzie znany w najbliższym czasie. Rząd planuje powołanie pełnomocnika do spraw wprowadzenia euro. Wicepremier nie chciał podać nazwisk kandydatów, powiedział tylko, że powinien to być menager.

d26jfrd

Podziel się opinią

Share
d26jfrd
d26jfrd