Trwa ładowanie...

Schetyna: referendum ws. euro możliwe 7 czerwca

Referendum w sprawie wprowadzenia euro
można by - gdyby była taka potrzeba - przeprowadzić 7 czerwca 2009
roku, wraz z wyborami do Parlamentu Europejskiego
- uważa
wicepremier, szef MSWiA Grzegorz Schetyna.

Schetyna: referendum ws. euro możliwe 7 czerwcaŹródło: PAP
dl5lmb3
dl5lmb3

W "Salonie politycznym" radiowej Trójki Schetyna wyraził przekonanie, że trzeba zmienić konstytucję, a później, jeżeli będzie taka konieczność polityczna, może być referendum. _ Ale uważam, że zmiana konstytucji umożliwiająca wprowadzenie euro, jest pierwszym krokiem _ - zaznaczył.

Zdaniem wicepremiera, sposobem na uzyskanie wysokiej frekwencji mogłoby być połączenie referendum z wyborami. Przypomniał, że najbliższe wybory - do europarlamentu - odbędą się 7 czerwca. _ Być może będzie potrzeba zrobienia przed 7 czerwca zmiany konstytucji, a 7 czerwca razem z eurowyborami - referendum. To jest jeden z pomysłów _ - powiedział Schetyna.

Dodał, że dotrzymanie terminów "mapy drogowej" wprowadzenia europejskiej waluty w 2012 wymaga szybkich działań, i że rząd będzie w tej sprawie współpracować z opozycją.

Wprowadzenie Polski do strefy euro było głównym tematem posiedzenia Rady Gabinetowej, którą prezydent Lech Kaczyński zwołał we wtorek w związku z kryzysem finansowym. We wtorek rząd przyjął "mapę drogową", określającą harmonogram wprowadzenia euro w Polsce.

dl5lmb3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dl5lmb3