Trwa ładowanie...
d2thm6i

Schetyna udaje się z wizytą do USA

We wtorek minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna udaje się z wizytą do Stanów Zjednoczonych - poinformował w niedzielę PAP rzecznik prasowy MSZ Marcin Wojciechowski. Schetyna w USA będzie rozmawiał m.in. o polityce międzynarodowej z sekretarzem stanu Johnem Kerrym.

Share
d2thm6i

Schetyna poleci do Stanów Zjednoczonych we wtorek, a wróci do Polski w piątek. "W środę przewidziane są główne spotkania. Minister spotka się m.in. z sekretarzem stanu Johnem Kerrym oraz doradcą do spraw bezpieczeństwa narodowego Susan Rice. Zaplanowano także szereg spotkań z przedstawicielami amerykańskiego Kongresu" - powiedział rzecznik resortu spraw zagranicznych.

Poinformował, że tematem wizyty będą stosunki polsko-amerykańskie, ale także problemy międzynarodowe, zwłaszcza w kontekście sytuacji na Bliskim Wschodzie i Ukrainie.

Wojciechowski dodał, że poruszony zostanie także temat wiz dla Polaków, bowiem jest on zawsze podnoszony podczas rozmów polsko-amerykańskich. "Sprawa wiz jest jasna, tzn. musimy wejść do programu visa waiver (program ruchu bezwizowego do USA - PAP). Cały czas trzymamy za słowo prezydenta Baracka Obamę, który obiecał, że do czasu zakończenia swojej drugiej kadencji ta sprawa zostanie załatwiona" - powiedział Wojciechowski.

d2thm6i

Podziel się opinią

Share
d2thm6i
d2thm6i