Trwa ładowanie...
dl2busv
dl2busv
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Schetyna udaje się z wizytą do USA

We wtorek minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna udaje się z wizytą do Stanów Zjednoczonych - poinformował w niedzielę PAP rzecznik prasowy MSZ Marcin Wojciechowski. Schetyna w USA będzie rozmawiał m.in. o polityce międzynarodowej z sekretarzem stanu Johnem Kerrym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dl2busv

Schetyna poleci do Stanów Zjednoczonych we wtorek, a wróci do Polski w piątek. "W środę przewidziane są główne spotkania. Minister spotka się m.in. z sekretarzem stanu Johnem Kerrym oraz doradcą do spraw bezpieczeństwa narodowego Susan Rice. Zaplanowano także szereg spotkań z przedstawicielami amerykańskiego Kongresu" - powiedział rzecznik resortu spraw zagranicznych.

Poinformował, że tematem wizyty będą stosunki polsko-amerykańskie, ale także problemy międzynarodowe, zwłaszcza w kontekście sytuacji na Bliskim Wschodzie i Ukrainie.

Wojciechowski dodał, że poruszony zostanie także temat wiz dla Polaków, bowiem jest on zawsze podnoszony podczas rozmów polsko-amerykańskich. "Sprawa wiz jest jasna, tzn. musimy wejść do programu visa waiver (program ruchu bezwizowego do USA - PAP). Cały czas trzymamy za słowo prezydenta Baracka Obamę, który obiecał, że do czasu zakończenia swojej drugiej kadencji ta sprawa zostanie załatwiona" - powiedział Wojciechowski.

dl2busv

Podziel się opinią

Share

dl2busv

dl2busv