Trwa ładowanie...

Ściganie abonamentu RTV

Nie płacisz abonamentu RTV? Uważaj - możesz trafić na listę dłużników, ostrzega "Gazeta Wyborcza". KRRiT straciła cierpliwość i upomina się o swoją należność. Chodzi aż o 2 mld zł.

Share
Ściganie abonamentu RTVŹródło: Jupiterimages
dao52rq

Wezwania do zapłacenia zaległości wysyła Poczta Polska, z którą KRRiT podpisała umowę. Na razie wysłano je do 100 osób prywatnych i 50 firm. Osoby są wybrane losowo wśród tych, które zalegają z płatnościami.

Gdy należności nie zostaną uregulowane, dane zostaną przekazane do Krajowego Rejestru Długów, powiedziała "GW" Katarzyna Twardowska, rzeczniczka KRRiT i dodała, że to dopiero początek akcji.

Abonament powinno płacić ok. 4 mln 284 tys. Polaków (tylu zarejestrowało odbiorniki). Większość tego nie robi: dłużników jest ponad 3 mln.

Przyłapany telewidz - jeśli nie płaci abonamentu pięć lat lub dłużej - boleśnie poczuje uregulowanie rachunków z KRRiT: będzie musiał zapłacić 1634 zł.

Wpływy z abonamentu spadają - w 2008 r. było to 726 mln zł, w 2009 r. - 628 mln zł, a w ub. roku - 537 mln zł. KRRiT przewiduje, że w tym roku wyniosą ok. 470 mln zł.

dao52rq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dao52rq
dao52rq