Trwa ładowanie...

Sienkiewicz: Hewlett-Packard przyzna się do korupcji

Informację tę, podaną przez prasę, potwierdził w Jedynce minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz

Sienkiewicz: Hewlett-Packard przyzna się do korupcjiŹródło: ˆ Syda Productions - Fotolia.com
d4b1nbz
d4b1nbz

Koncern Hewlett-Packard przyzna się dziś do korupcji w Polsce. Informację tę, podaną przez prasę, potwierdził w Jedynce minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz.

Powiedział on, że koncern przyzna się do udziału w tzw. aferze informatycznej. Według śledztwa prowadzonego zarówno przez polskie CBA, jak i przez służby amerykańskie, HP miało korumpować polskich urzędników przy przetargach publicznych na systemy informatyczne.

Zdaniem Bartłomieja Sienkiewicza będzie to bardzo ważne wydarzenie, gdyż pokaże, iż w Polsce walczy się z korupcją tak, jak w Europie Zachodniej, a nie na Wschodzie.

Minister podkreślił, że amerykański koncern postanowił przyznać się do praktyk korupcyjnych dzięki naciskom amerykańskiej komisji papierów wartościowych. Nie byłyby one z kolei możliwe bez dowodów, dostarczonych przez polskie organa ścigania, w tym Centralne Biuro Antykorupcyjne.

d4b1nbz

Minister Sienkiewicz dodał, że korupcja w Polsce nie jest sprawą tylko urzędników, ale i wielkiego biznesu.

Hewlett-Packard wybrał formę ugody by zakończyć proces, ciągnący się od kilku lat. Dowody przedstawione przez polską stronę były na tyle mocne, że uznano że nie ma już możliwości wybronienia się przed oskarżeniami.

Rozważane jest nawet rozwiązanie polskiego oddziału firmy i w jego miejsce stworzenie filii, która będzie miała tylko kompetencje sprzedażowe bez większych inwestycji.

d4b1nbz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4b1nbz