Trwa ładowanie...
wypoczynek
17-08-2010 15:44

Sjesta podczas pracy

Bułgarska Inspekcja Pracy zaproponowała na wzór grecki wprowadzenie podczas panujących w kraju upałów czterogodzinnej sjesty

Sjesta podczas pracyŹródło: Praca i Życie za Granicą
d2cbiyd

*Bułgarska Inspekcja Pracy zaproponowała na wzór grecki wprowadzenie podczas panujących w kraju upałów czterogodzinnej sjesty. *

W niektórych miastach na południowym zachodzie kraju sklepy i urzędy zamyka się wczesnym popołudniem, by uniknąć pracy w najgorętszych godzinach, kiedy temperatura zbliża się do 40 stopni Celsjusza.

Według propozycji szefowej Inspekcji Pracy Rumiany Michajłowej pracę w okresie upałów należy rozpoczynać wcześnie - o 5 lub 6 rano i kończyć o 14. Innym wariantem jest praca od 6 do 11 i od 17 do 20.

d2cbiyd

Inspekcja zaleca również pracodawcom w biurach, w których obowiązują sztywne zasady, rozluźnić "dress code" i pozwolić kobietom na lekkie ubrania i sandały, a mężczyznom - na zdjęcie krawatu.

Dzięki tym zaleceniom w siedzibie policji drogowej w Sofii, gdzie trwa kampania wymiany prawa jazdy, można było zobaczyć policjantki w granatowych uniformach i klapkach.

Fala upałów utrzymuje się w Bułgarii trzeci tydzień. Wyjątkowo wysoka jest również temperatura wody w Morzu Czarnym - aż 31 stopni Celsjusza.

Ewgenia Manołowa (PAP)

d2cbiyd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cbiyd