Trwa ładowanie...
dgww36r

Skarb sprzedaje marki z Peerelu

Ministerstwo Skarbu Państwa w internetowym dzienniku urzędowym zamieściło ogłoszenie o zamiarze rozpisania przetargów na na doradztwo przy prywatyzacji 11 spółek. Są to takie zakłady jak m.in. Niewiadów - producent przyczep kempingowych znany w PRL, czy Kopalnia Soli Kłodawa, a także producent tanich win Pektowin - czytamy w "Pulsie Biznesu".

dgww36r
dgww36r

|

dgww36r

Maciej Wewiór, rzecznik ministra skarbu wyjaśnia, że wybrano te spółki, w których wartość przetargu na doradztwo przekracza 133 tysięcy Euro.

Choć ogłoszenie do niczego nie zobowiązuje, to - jak pisze "Puls Biznesu" - ministerstwo deklaruje, że sprywatyzuje wybrane spółki. Maciej Wewiór informuje, że przetargi na doradców zostaną ogłoszne w czerwcu, a prywatyzacja tych firm jest planowana na przełom 2008 i 2009 roku lub na 2009 rok.

Nie zapadła natomiast decyzja o wyborze ścieżki prywatyzacyjnej. W przypadku wszystkich spółek w grę wchodzi giełda lub inwestor branżowy, w niektórych przypadkach będzie to "konkretna formuła sprzdaży" - mówi rzecznik MSP.

Jednak, zdaniem ekspertów, mogłoby być lepiej, gdyby resort skrabu zdecydował się na sprzedaż np. KGHM lub Orlenu.

Więcej w artykule "Skarb sprzedaje marki z Peerelu".

dgww36r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgww36r