Trwa ładowanie...
d1vupfg
wydarzenia

Skrót wiadomości - środa, 6 lutego

...

Share
d1vupfg

07.02. Warszawa (PAP) - Przegląd najważniejszych wiadomości gospodarczych, krajowych i ze świata.

WIADOMOŚCI GOSPODARCZE ----------------------

MAKROEKONOMIA, WSKAŹNIKI

d1vupfg

Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu obniżyła stopy procentowe o 25 pb, referencyjna stopa procentowa NBP wynosić będzie od czwartku 3,75 proc. w skali rocznej - podała RPP w środę w komunikacie.

Rada Polityki Pieniężnej podejmuje decyzje w sprawie stóp procentowych zbyt ostrożnie, tym bardziej, że szczyt inflacji mamy już za sobą - uważa wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński.

Kolejne decyzje RPP będą zależały od oceny napływających danych dotyczących koniunktury gospodarczej i presji inflacyjnej, w tym od wyników marcowej projekcji - wynika z komunikatu po lutowym posiedzeniu decyzyjnym Rady Polityki Pieniężnej.

W komunikacie po lutowym posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej nie sugeruje zmiany nastawienia na neutralne - poinformował prezes NBP Marek Belka. W jego opinii RPP nie sugeruje, że w marcu obniżki stóp procentowych nie będzie i pozostawia sobie otwarte wszystkie opcje.

d1vupfg

W ocenie prezesa NBP Marka Belki pomimo słabych danych w ostatnich miesiącach ubiegłego roku, w IV kwartale nie było gwałtownego pogorszenia koniunktury.

Bank centralny Czech pozostawił benchmarkową stopę procentową bez zmian, blisko zera - podał bank w komunikacie po zakończeniu posiedzenia.

Zamówienia w niemieckim przemyśle wzrosły w grudniu 2012 r. o 0,8 proc. mdm, a rdr spadły o 1,8 proc. - podało niemieckie Ministerstwo Gospodarki w komunikacie.

W USA zanotowano wzrost indeksu wniosków o kredyt hipoteczny MBA. Indeks zwyżkował w tygodniu zakończonym 1 lutego 2013 r. o 3,4 proc., po uwzględnieniu czynników sezonowych - podano w komunikacie.

d1vupfg

BUDŻET, DŁUG

Deficyt budżetowy po styczniu 2013 roku wyniósł ok. 8,4 mld zł, czyli ok. 23 proc. planu - powiedziała dziennikarzom wiceminister finansów Hanna Majszczyk.

Spready kredytowe CDS polskich pięcioletnich obligacji skarbowych wyniosły we wtorek 92,06 punktów bazowych, wobec 90,38 punktów bazowych na koniec poprzedniego tygodnia.

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso ponownie zaapelował w środę do przywódców państw UE o kompromis w sprawie nowego budżetu Unii. Europosłowie grozili zaś, że odrzucą budżet, jeśli nie będzie dość duży i ambitny.

d1vupfg

W celu uniknięcia automatycznych cięć w wydatkach 1 marca prezydent USA Barack Obama zaproponował czasowe rozwiązanie, by zredukować wydatki i zreformować politykę podatkową. Tymczasem według prognoz wzrost gospodarczy USA spowolni w 2013 r. do 1,4 proc.

GIEŁDA

Indeks Nikkei 225 wzrósł na zamknięciu o 3,77 proc. i wyniósł 11.463,75 pkt. To najwyższy poziom tego wskaźnika od 2008 r.

Chiński Shanghai Composite Index na zamknięciu wzrósł o 0,1 proc. i wyniósł 2.434,48 pkt.

d1vupfg

Indeks węgierskiej giełdy BUX na zamknięciu spadł o 0,14 proc. i wyniósł 19.238,25 pkt.

WIG 20 na zamknięciu sesji spadł o 1,20 proc. i wyniósł 2.455,47 pkt.

Brytyjski indeks FTSE 100 na zamknięciu sesji wzrósł o 0,20 proc., do 6.295,34 pkt.

Francuski indeks CAC 40 na zamknięciu sesji spadł o 1,40 proc. i wyniósł 3.642,90 pkt.

d1vupfg

Niemiecki indeks DAX na zamknięciu sesji spadł o 1,09 proc. i wyniósł 7.581,18 pkt.

SPÓŁKI

KGHM ocenia, że nakłady inwestycyjne na uruchomienie projektu Sierra Gorda nie przekroczą 4 mld USD - poinformował Herbert Wirth, prezes spółki. Wyniki KGHM za 2012 r. powinny pokazać "lekki bonus" w stosunku do prognozy.

Sieć pasaży handlowych Czerwona Torebka, która podpisała list intencyjny w sprawie nabycia sklepu internetowego Merlin.pl zakłada, że due diligence spółki potrwa około sześć tygodni. W ciągu kilku dni zostanie zwołane NWZ dotyczące podwyższenia kapitału zakładowego Czerwonej Torebki - poinformował PAP Ireneusz Kazimierczyk, prezes spółki.

Grupa Kęty prognozuje, że skonsolidowany zysk netto firmy wyniesie w tym roku 104,5 mln zł wobec 116,8 mln zł rok wcześniej - podała spółka w komunikacie.

Zarząd Kęt chce wypłacić z zysku za 2012 r. dywidendę wartościowo wyższą niż za rok 2011. W kolejnych latach rekomendacje wypłaty dywidendy mogą być jeszcze wyższe - poinformował dziennikarzy Dariusz Mońka, prezes spółki.

Grupa Kęty przygotowała prognozę na 2013 r. biorąc pod uwagę pesymistyczne prognozy dla otoczenia makro. Jednak zarząd uznaje, że szacunki są konserwatywne - poinformował na konferencji Dariusz Mońka, prezes spółki. Zagrożeniem dla realizacji prognoz może być silny PLN.

Kurs praw do akcji działającego w sektorze usług finansowych Eurocenta wzrósł na otwarciu w debiucie na rynku NewConnect o 32,5 proc., do 9,5 zł.

Ponad 5,3 mln zł kary naliczył firmie Asseco Poland organizator komunikacji miejskiej w aglomeracji katowickiej - KZK GOP. Kara wynika z opóźnienia przy wdrażaniu projektu Śląskiej Karty Usług Publicznych.

Wellington Management Company zmniejszył zaangażowanie w Alior Banku do 4,94 proc. kapitału i głosów na WZ - poinformował bank w komunikacie.

W dniach od 28 stycznia do 3 lutego największy udział w wydatkach na reklamę wśród stacji TV zanotował TVN. Udział ten wyniósł 14,18 proc., co oznacza 37,96 mln zł wpływów. Drugie miejsce zajął Polsat z udziałem na poziomie 14,06 proc., czyli wpływami rzędu 37,64 mln zł - wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

W dniach od 28 stycznia do 3 lutego udział TVN w oglądalności wyniósł 12,27 proc. wobec 12,63 proc. tydzień wcześniej. W przypadku Polsatu udział w oglądalności wyniósł 12,98 proc. wobec 12,45 proc. przed tygodniem - wynika z szacunkowych danych firmy Nielsen Audience Measurement.

W weekend 01.02-03.02 frekwencja w kinach sięgnęła około 616 tys. osób wobec 480 tys. tydzień wcześniej - podała Stopklatka.pl na podstawie danych Box Office.

Skorygowany zysk Time Warner w IV kwartale 2012 r. wyniósł 1,17 USD na akcję - poinformowała spółka w raporcie kwartalnym. Analitycy spodziewali się skorygowanego zysku na akcję w wysokości 1,10 USD.

Spółka GlaxoSmithKline zanotowała w IV kw. 2012 r. skorygowany zysk na akcję w wysokości 32,6 pensa - podała firma w raporcie kwartalnym.

Oferta konsorcjum Budimeksu i Ferrovial Agroman o wartości 137,75 mln zł netto na przebudowę Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku została wybrana jako najkorzystniejsza - poinformowała spółka w komunikacie.

Rada Nadzorcza PLL LOT wybrała w środę Sebastiana Mikosza na nowego prezesa spółki - dowiedziała się PAP ze źródła zbliżonego do władz przewoźnika.

Wybrany w środę na nowego prezesa LOT Sebastian Mikosz zapowiedział, że potrzebuje kilku dni na zapoznanie się z sytuacją w spółce i wkrótce zaprezentuje kierunek zmian. Z kolei minister skarbu Mikołaj Budzanowski oczekuje po nowym prezesie restrukturyzacji spółki, odzyskania rentowności i pozyskania inwestora zewnętrznego.

W wyniku wezwania Newma Hildings na akcje Mispolu zawarto transakcje na 133.872 akcje - podał w środę pośredniczący w wezwaniu DM BZ WBK.

WALUTY

Europejski Bank Centralny (EBC) ustalił kurs euro na 1,3517 USD i 126,48 JPY za euro - podał bank na swojej stronie internetowej.

Złoty skokowo się umocnił, a ceny obligacji spadły po komunikacie RPP, w którym rynki widzą zapowiedź ograniczenia cyklu obniżek stóp procentowych - uważają dilerzy. Ich zdaniem przełamanie poziomu 4,16 za euro otworzy drogę do dalszego umocnienia złotego.

Stawka referencyjna Polonia spadła w środę do 3,77 proc. z 3,84 proc. we wtorek - podał NBP.

TOWARY

Średnia cena benzyny bezołowiowej PB95 w handlu detalicznym w ciągu ostatniego miesiąca wzrosła o 5 groszy - wynika z analiz Polskiej Izby Paliw Płynnych.

Średnia cena benzyny bezołowiowej PB95 w handlu detalicznym w ciągu tygodnia wzrosła o 5 groszy - wynika z analiz e-petrol.pl.

Cena ropy Brent w kontraktach na III 2013 na Międzynarodowej Giełdzie Paliw w Londynie (ICE Futures) wyniosła o godz. 07:00 116,77-116,79 USD za baryłkę.

Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku lekko rosną po wzroście zapasów surowca w USA - podają maklerzy. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na marzec, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana na 96,68 USD, po wzroście o 4 centy.

Zapasy ropy naftowej w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 2,62 mln baryłek, czyli 0,7 proc., do 371,68 mln baryłek - poinformował amerykański Departament Energii (DoE).

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną, bo dane makro z Chin i USA wpływają na poprawę popytu na metale. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 8.322,00 USD za tonę, po wzroście o 0,6 proc.

OPINIE, PROGNOZY

Zdaniem analityków w trakcie środowej sesji pogorszył się techniczny obraz rynku. Końca korekty można w ich ocenie upatrywać w okolicach 2.425-2.440 pkt. na WIG 20, a jeżeli te wsparcia nie powstrzymają podaży, możemy mieć do czynienia z silniejszym ruchem spadowym.

Inflacja na koniec 2013 r. wyniesie 1,7 proc. rdr, a średniorocznie 1,6 proc. - uważają ekonomiści ING Banku Śląskiego. Ich zdaniem docelowym poziomem głównej stopy proc. jest 3 proc., który zostanie osiągnięty na przełomie II i III kwartału 2013 r.

Zachodzi "wyraźne ryzyko", że czwartkowy szczyt UE zwołany dla uzgodnienia budżetu na lata 2014-20 zakończy się fiaskiem - obawia się bank Barclays Capital, wskazując na podział między zwolennikami cięć wydatków, a ich zwiększenia dla pobudzeniu wzrostu.

W ocenie analityków banku ING BSK dochody budżetu państwa w 2013 roku mogą być o około 18 mld zł niższe niż zaplanowano, jednak nie oznacza to, że deficyt zostanie w takiej wysokości podwyższony.

Złoty jest niedowartościowany względem euro o 1,31 proc. - wynika z obliczeń banku Natixis. W styczniu bank oceniał, że złoty był przewartościowany o 0,88 Natixis ocenia, że skala niedowartościowania forinta to 4,01 proc., a czeskiej korony 7,69 proc.

Po mocnych wzrostach cen polskich aktywów w 2012 r., trudno jest obecnie znaleźć argumenty za kontynuacją silnego trendu wzrostowego na polskich rynkach akcyjnym i długu. Dobrym pomysłem inwestycyjnym w 2013 r. może się okazać dywersyfikacja w stronę zagranicznych aktywów - oceniają zarządzający AXA TFI.

W 2013 r. liczba oddanych mieszkań spadnie o 9,8 proc. wobec 2012 r. i wyniesie 137 tys. - oceniła w rozmowie z PAP Małgorzata Skonieczna, analityk rynku z firmy ASM. Jej zdaniem, ceny na rynku mieszkaniowym powinny być stabilne w ciągu 2013 r., z możliwością niewielkiego wzrostu.

Analitycy Espirito Santo Investment Bank (BESI) spodziewają się, że zysk sektora bankowego w Polsce spadnie w 2013 roku o 12 proc. - wynika z raportu BESI dla sektora z 25 stycznia. Analitycy oczekują wzrostu portfela kredytowego banków o 1 proc. Podtrzymują neutralną rekomendację dla sektora.

Francja stanowi duże zagrożenie dla strefy euro z powodu rosnących problemów gospodarczych i fiskalnych. To będzie "nowa Grecja" - uważa John Mauldin, prezes Millennium Wave Advisors.

POZOSTAŁE WIADOMOŚCI GOSPODARCZE

Mamy nadzieję, że w ciągu dwóch tygodni zostaną odblokowane pieniądze z funduszy unijnych na drogi - poinformowała w środę posłów minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska. Chodzi o 3,5 mld zł, których refundację wstrzymała Komisja Europejska.

We wtorek, 5 lutego banki utrzymywały na rachunku bieżącym w NBP środki o wartości 29.931,59 mln zł wobec 28.703,32 mln zł w poniedziałek - podał NBP.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekazał w tym tygodniu otwartym funduszom emerytalnym (OFE)
49,25 mln zł - poinformował ZUS w komunikacie.

Utworzenie w ramach Bankowego Funduszu Gwarancyjnego specjalnego funduszu stabilizującego w razie potrzeby sektor bankowy przewiduje projekt noweli o BFG, nad którym w środę dyskutowali posłowie. Projekt trafił do dalszych prac w komisji.

Deficyt Funduszu Ubezpieczeń Społecznych na koniec 2012 roku wyniósł 17.751,97 mln zł wobec 16.667,5 mln zł na koniec 2011 roku i 16.118,9 mln zł planowanego - wynika z wykonania planu finansowego FUS na 2012 rok, opublikowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

WSA odroczył do 19 lutego decyzję dotyczącą skargi złożonej przez Client Earth w sprawie decyzji środowiskowej dla budowy bloków energetycznych w Opolu - poinformował sędzia sprawozdawca.

Łączna moc odnawialnych źródeł energii elektrycznej zainstalowanych w Polsce wyniosła w 2012 roku 4.416,088 MW, co oznacza wzrost o 1.334,045 MW w stosunku do 2011 roku - podał Urząd Regulacji Energetyki na stronie internetowej.

Udział akcji w portfelach Otwartych Funduszy Emerytalnych wzrósł mdm w styczniu 2013 roku o 0,72 proc., do 95,413 mld zł, a udział obligacji skarbowych zwiększył się o 2,86 proc., do 122,8 mld zł - wynika z wyliczeń PAP na podstawie raportów przesłanych przez OFE.

Brytyjski bank Royal Bank of Scotland (RBS) poinformował w środę, że zapłaci organom nadzoru finansowego w USA i Wielkiej Brytanii łącznie około 615 mln dol. tytułem kar za manipulowanie stopami kredytowymi, w tym kluczową dla globalnego rynku pieniężnego stopą Libor.

Liczba rezerwacji wycieczek w Polsce w 5. tygodniu 2013 roku wzrosła o 26,1 proc. rdr, a liczba klientów biur podróży wzrosła o 27,8 proc. rdr - wynika z danych Polskiego Związku Organizatorów Turystyki.

Samorządowcy województw lubelskiego i mazowieckiego wmurowali w środę kamień węgielny pod budowę mostu na Wiśle w miejscowości Kamień (Lubelskie). Inwestycja pochłonie ponad 215 mln zł, a unijna dotacja to ok. 126 mln zł. Most ma być gotowy do końca 2014 r.

WYDARZENIA Z KRAJU ------------------

Na szczyt UE poświęcony budżetowi na lata 2014-20 jedziemy z przekonaniem, że te wymarzone przez Polskę 300 mld zł w ramach polityki spójności leży w zasięgu naszych możliwości - powiedział premier Donald Tusk. Ocenił, że przebieg szczytu rozstrzygnie o przyszłości Europy.

Polska jest najlepiej, a nie najgorzej wydającym europejskie pieniądze krajem w UE - powiedział premier Donald Tusk. Podkreślił, że to nie jego opinia, ale instytucji unijnych. Jestem autentycznie wkurzony, gdy słyszę polityków mówiących, że jest inaczej - mówił szef rządu.

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz odwołał w środę prof. Janusza Książyka z funkcji dyrektora Instytutu Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł w MZ.

Utworzenie w ramach Bankowego Funduszu Gwarancyjnego specjalnego funduszu stabilizującego w razie potrzeby sektor bankowy przewiduje projekt noweli o BFG, nad którym w środę dyskutowali posłowie. Projekt trafił do dalszych prac w komisji.

B. rosyjski prokurator Aleksander Ignatienko w środę rano opuścił tarnowski zakład karny w specjalnym transporcie do Warszawy i wkrótce zostanie wydany stronie rosyjskiej w trybie ekstradycji - powiedział PAP wiceminister sprawiedliwości Wojciech Węgrzyn.

W najbliższy poniedziałek Sąd Apelacyjny w Katowicach ma ogłosić wyrok w procesie odwoławczym w sprawie konsorcjum Colloseum. Chodzi o oszustwa na kwotę ok. 430 mln zł. Na ławie oskarżonych zasiada 11 osób.

Prezes PSL Janusz Piechociński poinformował w środę, że do rzecznika dyscyplinarnego PSL wpłynął wniosek o usunięcie z partii Władysława Serafina. Powodem wniosku są doniesienia mediów, iż Serafin złamał przepisy drogowe i prowadził samochód bez prawa jazdy.

Członkowie KRRiT opuścili czwartkowe posiedzenie sejmowej komisji administracji i cyfryzacji, na którym mieli przedstawić informację nt. konkursu na miejsca na MUX-1. Jak ocenili, zadawane im pytania dotyczyły tylko TV Trwam, a to ingeruje w proces koncesyjny.

Zarzut płatnej protekcji postawiła Prokuratura Apelacyjna w Lublinie posłowi Zbigniewowi Matuszczakowi (SLD). Poseł uważa, że został niesłusznie pomówiony.

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy w styczniu br. obsłużył ponad 182 tys. pasażerów, czyli o prawie 8 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2012 r. Zdaniem portu dobry wynik jest efektem m.in. większej liczby lotów do Londynu i krajów skandynawskich.

Wrocławska Szkoła Przetrwania i Przygody SAS, która zorganizowała w Bieszczadach biwak dla grupy młodych ludzi, tego typu wyprawy organizuje od lat i nigdy dotąd nie prosiła o wsparcie GOPR - napisano w oświadczeniu Fundacji Hobbit, w ramach której działa szkoła.

Wstrzymanie przez Komisję Europejską refundacji polskich inwestycji drogowych jest tematem debaty, która rozpoczęła się w środę po południu w Sejmie. W trakcie debaty posłowie wysłuchają 15-minutowych oświadczeń w imieniu klubów.

Ruch Palikota chce, by za zwolnienia lekarskie pracowników płacił ZUS, a nie - jak obecnie - głównie pracodawcy. Zaproponowany przez klub RP projekt nowelizacji kodeksu pracy nie spotkał się w środę z przychylnym przyjęciem posłów; PO chce jego odrzucenia.

WYDARZENIA Z ZAGRANICY ----------------------

Syryjska koalicja opozycyjna otworzy swe biura w Waszyngtonie i Nowym Jorku, podczas gdy przygotowuje się do spotkań liderów opozycji z przedstawicielami władz USA i państw członkowskich Rady Bezpieczeństwa ONZ - poinformowały źródła dyplomatyczne.

Ciężkie walki wybuchły w środę w Damaszku po tym, gdy bojownicy zbrojnej opozycji syryjskiej podjęli z przedmieść stolicy skoordynowany atak przeciwko siłom prezydenta Baszara el-Asada - poinformowali działacze opozycyjni.

Amerykańska Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA) od dwóch lat utrzymuje bazę samolotów bezzałogowych w Arabii Saudyjskiej - ujawniły w środę amerykańskie media. Utworzono ją by likwidować członków Al-Kaidy na Półwyspie Arabskim, którzy działają z Jemenu.

W okolicach Gao, na północy Mali, wojska francuskie i malijskie toczyły ostatnio zacięte walki z radykalnymi islamistami - poinformował w środę minister obrony Francji Jean-Yves Le Drian. Według niego "trwa tam prawdziwa wojna".

Po zabójstwie opozycyjnego polityka w Tunezji, który został zastrzelony w środę przed swoim domem, demonstranci atakowali biura rządzącej Partii Odrodzenia (Hizb an-Nahda). Protesty wybuchły m.in. w mieście Sidi Bouzid, które jest kolebką arabskiej wiosny.

Greccy marynarze zakończyli w środę trwający od siedmiu dni strajk, który wstrzymał ruch promów między greckimi wyspami. We wtorek rząd w Atenach zobowiązał załogi promów do podjęcia pracy, gdyż na niektórych wyspach zaczynało brakować lekarstw i żywności.

Włoski zakład ubezpieczeń społecznych cofnął w ostatnich latach prawie 100 tysięcy rent inwalidzkich, przyznanych na podstawie fałszywych zaświadczeń - ogłosił w środę prezes tej instytucji. Trwają skrupulatne kontrole, by wyeliminować to zjawisko.

Dwujęzyczne tablice oraz pisownia polskich nazwisk na Litwie to pole do poszukiwania kompromisu - powiedział minister spraw zagranicznych Litwy Linas Linkeviczius w środę, przed udaniem się z dwudniową wizytą do Polski, w wywiadzie dla Litewskiego Radia.

Niewielkie grupy Litwinów protestują przeciwko zapowiadanym przez nowy rząd zmianom dotyczącym pisowni nazwisk mniejszości narodowych w dokumentach czy dwujęzycznych tablic w miejscowościach zwarcie zamieszkanych przez mniejszości narodowe.

Misja obserwacyjna byłego prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego i byłego szefa Parlamentu Europejskiego Pata Coxa na Ukrainie będzie kontynuowana - poinformował w środę wieczorem w Strasburgu przewodniczący PE Martin Schulz.

Parlament Europejski poparł w środę plan reformy wspólnej polityki rybołówstwa UE, która ma zapobiec przeławianiu zasobów rybnych. Reforma ma wejść w życie w 2014 r., ale poprawki PE będą jeszcze tematem negocjacji z krajami członkowskimi.

Parlament Europejski opowiedział się w środę za zaostrzeniem norm emisji hałasu dla samochodów osobowych i ciężarowych. Nowe zasady miałyby obowiązywać od 2019 r., ale będą jeszcze tematem negocjacji z krajami członkowskimi UE.

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski powiedział w środę w Strasburgu, że jak na razie nie planuje kandydowania do Parlamentu Europejskiego w 2014 r.

Chińskie stacje radiowe i telewizyjne muszą zrezygnować z nadawania reklam drogich prezentów w ramach rządowej akcji przeciwko nadużyciom finansowym i ostentacyjnemu obnoszeniu się z bogactwem - poinformowała agencja Xinhua.

19 filmów będzie ubiegać się o Złotego Niedźwiedzia - główną nagrodę rozpoczynającego się w czwartek 63. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Berlinale w Berlinie. Wśród kandydatów do cennego trofeum jest też najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej "W imię...".

(PAP)

zdz/ asa/

d1vupfg

Podziel się opinią

Share
d1vupfg
d1vupfg