Trwa ładowanie...
d3qj5zb
20-11-2015 17:30

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- Po wyroku KIO BGK planuje podpisać umowę z Sygnity na wdrożenie Centralnego Systemu Bankowego nie czekając na ewentualne dalsze kroki Asseco Poland i konsorcjum Cube.ITG z Compem, których oferty nie zostały wybrane - poinformowała PAP rzeczniczka BGK Anna Czyż.

d3qj5zb
d3qj5zb

- Właściciel hotelu Double Tree by Hilton - spółka Polaris Hospitality Enterprises, od której Mirbud domaga się ponad 17 mln zł tytułem zaległych należności za budowę hotelu, kwestionuje roszczenie spółki. Polaris Hospitality Enterprises domaga się jednocześnie od Mirbudu 19 mln zł tytułem kar umownych.

- Narodowy Bank Czech zatwierdził prospekt związany z ofertą publiczną Kofola ČeskoSlovensko - podała Kofola w komunikacie. Oferta ma objąć do 275 tys. nowych akcji oraz 825 tys. akcji sprzedawanych przez CED Goup, zależne od Polish Enterprise Fund VI. Papiery te mają być dopuszczone do obrotu na giełdach w Pradze oraz Warszawie.

- Kofola ČeskoSlovensko ogłosiła przymusowy wykup 0,2 proc. akcji notowanej na GPW Kofoli. Oferowana w ramach wykupu cena za jedną akcję to 57 zł - podał w komunikacie pośredniczący w transakcji Trigon DM.

- Braster planuje przyjęcie programu motywacyjnego na lata 2015-17, w ramach którego wyemituje warranty serii E uprawniające do objęcia akcji serii G - poinformowała spółka w komunikacie. Program ma obejmować kadrę zarządzającą i "kluczowych pracowników spółki".

d3qj5zb

- Stalprodukt ogłosił skup do 1,075 mln akcji własnych, oferując po 250 zł za akcję - podała spółka w komunikacie. Skup obejmie wyłącznie akcje imienne uprzywilejowane serii A, B i E, nie będące przedmiotem obrotu na rynku regulowanym.

- BBI Development sprzedało prawa użytkowania wieczystego dwóch nieruchomości wchodzących w skład kompleksu Centrum Praskie Koneser za 24,85 mln zł na rzecz Liebrecht&WooD - podało BBI Development w komunikacie.

- Rada nadzorcza Megaronu wyraziła zgodę na wypłatę zaliczki na poczet dywidendy za 2015 rok w wysokości 0,54 zł na akcję - podała spółka w komunikacie. Dniem ustalenia prawa do wypłaty jest 14 grudnia, a terminem jej wypłaty 21 grudnia.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

d3qj5zb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qj5zb