Trwa ładowanie...
d190g65
d190g65
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - piątek

- Wielton zawarł umowę kupna 65,3 proc. akcji francuskiej spółki Fruehauf Expansion za 9,5 mln euro z opcją zakupu pozostałych udziałów za co najmniej 6,6 mln euro - podał Wielton w komunikacie. Przejęcie spółki ma pozwolić grupie Wielton na osiągnięcie przychodów powyżej 250 mln euro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d190g65

- Unibep podpisał z Dom Development umowę na realizację dwóch etapów osiedla Artystyczny Żoliborz w Warszawie. Wartość umowy netto to 87 mln zł - podał Unibep w komunikacie.

- Komisja Europejska zgodziła się na wspólne przejęcie kontroli nad Echo Investment przez podmiot należący do Griffin Topco III oraz przez fundusz zarządzany przez PIMCO - podała Komisja Europejska.

- MetLife OFE zmniejszył zaangażowanie w Introl do 4,34 proc. akcji - podała spółka w komunikacie.

d190g65

- Spółka deweloperska Atal planuje pozyskanie z emisji 6,5 mln akcji serii E ok. 160 mln zł brutto (156 mln zł netto) - wynika z prospektu emisyjnego spółki. Oferowane akcje będą stanowić 16,79 proc. podwyższonego kapitału zakładowego spółki i uprawniać ich właścicieli do 16,16 proc. głosów na WZ.

- Berling zamierza wypłacić 0,15 zł dywidendy na akcję z zysku za 2014 rok - wynika z projektów uchwał na walne zgromadzenie spółki, które odbędzie się 17 czerwca.

- Mostostalu Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego podpisała umowę z Polimex Projekt Opole na prace przy budowie bloków w Elektrowni Opole. Łączna wartość trzech zadań, jakie ma wykonać spółka to 47,35 mln zł netto - podał Mostostal Zabrze w komunikacie.

- Rząd Holandii zadecydował w piątek o stopniowej prywatyzacji banku ABN Amro, upaństwowionego w 2008 roku wskutek kryzysu finansowego, a pierwsza transza do 30 proc. jego akcji ma trafić na giełdę jeszcze w bieżącym roku - poinformowały holenderskie media.

Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl.

d190g65

Podziel się opinią

Share

d190g65

d190g65